sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Skambutis gydytojui: palaukite 12 valandų
tiesa.com

Bandant prisišaukti bendrosios praktikos gydytoją telefonu pacientams pagalbos gali tekti laukti daugiau nei 12 valandų.

Tai rodo nutekinta ataskaita per nemokamą medicininę pagalbą nemokamu telefonu 111 Norfolko grafystėje bei Wisbech mieste teikiančios socialinės įmonės „Integrated Care 24“ patikrinimą.

Ši pagalbos linija ištisą parą skirta pacientų konsultacijai nesudėtingais sveikatos sutrikimais, taip pat susisiekimui su bendrosios praktikos gydytojais ne darbo valandomis.

Tačiau gyventojų skundai patvirtino, kad kartais telefonu 111 neįmanoma prisiskambinti, o gydytojo konsultacijos tenka laukti net po 12 ir daugiau valandų. Atsižvelgiant į tai, paslaugą nuo praėjusių metų rugsėjo teikiančios socialinės įmonės padaliniuose, buvo atlikti patikrinimai.

Po jų, padarytose išvadose pažymima, jog pagrindinės priežastys, dėl kurių skambinantys priverčiami ilgai laukti konsultacijų – tai techniniai sutrikimai bei bendrosios praktikos gydytojų trūkumas. Be to, socialinės įmonės darbuotojai buvo priversti keisti įrašus apie skambučius, iš sistemos taip pat buvo ištrinti duomenys apie neatsakytus skambučius.

Įmonės atstovai pripažįsta trūkumus ir pažadėjo juos pašalinti.

Teigiama, kad toks neatsakingas pagalbos teikėjų elgesys gali sukelti realią grėsmę žmonių sveikatos būklei, nors apie rimtesnius sveikatos sutrikimus, kuriuos patyrė ilgai atsako nesulaukę žmonės, nepranešama.

2016 01 15 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt