ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Skandalas: NHS dar prieš tris metus buvo įspėti dėl mirtino sumuštinių keliamo pavojaus
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Trys ligoninių pacientai mirė dėl listeriozės protrūkio. Dėl to kaltinami sumuštiniai, kuriuos tiekė įmonė Good Food. Dar labiau glumina naujas šioje istorijoje paviešintas faktas: NHS dėl tokių sumuštinių keliamo pavojaus buvo įspėta dar prieš tris metus.

Visuomenės sveikatos ministerijos teigimu, mirė trys iš šešių dabar žinomų asmenų, kurie užsikrėtė listerijomis suvartoję šių maisto produktų.  Dvi aukos mirė Mančesterio Karališkojoje ligoninėje, viena - Aintree ligoninėje.     

Dar 2016 metais buvo pranešta, kad tokio maisto tiekimas ligoninėse, slaugos namuose ir kitose panašiose įstaigose gali baigtis mirtinu pavojumi.   

Tai, kad jau trijų žmonių gyvybes nusinešė ligoninių maistas, o ne negalavimai, dėl kurių jie į jas pateko, yra didžiulis skandalas.  

Sumuštiniai bei salotos, kurias gamino įmonė Good Food, buvo skubiai pašalinti iš apyvartos, sustabdytas ir jų gaminimas.     

Visuomenės sveikatos ministerija sakė, kad produktai iš ligoninių pašalinti buvo vos atsekus jų ryšį su užkratu.    

Mančesterio Universiteto NHS atstovas spaudai teigė, kad NHS Labai užjaučia ir palaiko šeimas tų, kurių gyvybes nusinešė užkratas ir labai apgailestauja, kad dar keli itin sunkūs ligoniai susirgo listerioze.  

Pirmasis pacientas ligos simptomus rodyti ėmė dar balandžio 25-tą, o apie naujausią atvejį buvo pranešta gegužės 15-tą dieną.   

Įmonė Good Food tiekė maistą 43 NHS ligoninėms šalyje, mėsą jiems tiekė North Country Cooked Meats, atlikti tyrimai rodo, kad jų produktuose ir buvo listerijų.     

Food Standards Agency atlikti tyrimai rodo, kad sumuštiniai buvo kalti dėl kone visų listeriozės protrūkių ligoninėse bei slaugos namuose nuo 2003 metų.     

Kompanijos, kurių gaminį žmonės, mirę ligoninėse ir suvartojo, direktorius sakė, kad labai užjaučia mirusiųjų šeimas, tačiau mano, kad ir jie pats yra auka.    

Martyn Corfield, Good Food Chain direktorius teigia, kad darbo neteko 140 jo darbuotojų, o tai pastato jų Šeimas į nemalonią, net pavojingą padėtį.   

Jis teigė, kad visad įsitikina, kad jo sumuštiniai būtų aukščiausios rūšies, jais maitina ir savo vaikus. 

2019 06 09 11:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt