pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Skanus maistas – didis malonumas
tiesa.com

Geras ir gyvenimą ilginantis maistas nuo blogo, žalingo sveikatai, skiriasi pirmiausia tuo, kad yra šviežias ir turi fermentų.

Evoliucionuodamas žmogus išmoko maistą virti, įvairiai jį paruošti ir konservuoti. Bet virdami maistą prarandame mums labai reikalingų fermentų. Laukinėje gamtoje jokie gyvūnai neminta virtu maistu. Taip pat jie neėda rafinuotų ir perdirbtų produktų. Beje, kai kurie mitybos specialistai žmonėms rekomenduoja visiškai atsisakyti apdorotų produktų ir valgyti juos nevirtus ir nekeptus.

Vargu ar tai teisingas sprendimas. Žmogus nebus sveikas, jei prisivers valgyti neskanų maistą. Kad būtų sveikas ir laimingas, žmogui reikia patirti malonumų. O skanus valgis yra vienas gyvenimo malonumų.

Todėl mitybos specialistai rekomenduoja fermentais grindžiamą mitybą ir tokį gyvenimo būdą, kurio labai svarbi sudėtinė dalis yra sveiki produktai ir mėgavimasis maistu. Štai pagrindiniai tokios mitybos ir gyvensenos momentai:

Maisto racioną turi sudaryti 85–90 procentų augalinio ir 10–15 procentų gyvūninio maisto.

Grūdai, daržovės ir gyvūninis maistas turėtų atitinkamai sudaryti 50 procentų, daržovės ir vaisiai 35–40 procentų ir gyvūninis maistas 10–15 procento viso maisto.

  • Valgykite nerafinuotus grūdus.
  • Labai geras gyvūninis maistas yra žuvis.
  • Valgykite kuo daugiau šviežių natūralių ir neperdirbtų produktų.
  • Venkite margarino ir keptų valgių.
  • Maistą gerai sukramtykite (40–70 kartų kiekvieną kąsnį) ir nepersivalgykite.

Žinoma, nieko blogo neatsitiks, jei retsykiais suvalgysite didkepsnį, pasimėgausite sūriu ar išgersite stiklą alkoholio, bet tai neturėtų būti daroma dažnai. Jei 5 proc. atvejų nusižengsite tokiai dietai, bet kitus 95 proc. jos laikysitės, saugosite savo sveikatą, kurią lemia ilgalaikiai mūsų įpročiai, o toks gyvenimo būdas teiks džiaugsmą.

2011 11 19 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt