trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Skarlatinos protrūkis talžo JK: per savaitę Anglijoje ir Velse užsikrėtė 480 vaikų
tiesa.com
twitter nuotrauka

Gydytojai pranešė apie nerimą keliantį protrūkį po to, kai per savaitę šimtai vaikų Anglijoje ir Velse susirgo skarlatina.

Skarlatina - itin užkrečiama liga, nuo kurios XIX amžiuje žuvo tūkstančiai žmonių, dabar vėl greitai sklinda - ypač tarp mažų vaikų. Infekcija, vardą gavusi dėl ryškaus, raudono bėrimo, dažniausiai kamuoja jaunus žmones, tačiau nėra tokia sunki kaip kadaise ir dabar gali būti išgydoma antibiotikais.

Daugiausia naujų atvejų buvo Šiaurės vakaruose (105), Jorkšyre ir Hambere (53) bei Rytų Midlands (59). Remiantis oficialia statistika, sostinėje taip pat diagnozuoti 54 atvejai, dar 36 - išoriniame Londone.

Skarlatiną paprastai galima lengvai išgydyti antibiotikais, tačiau ji vis dar yra nepaprastai užkrečiama.

Jei manote, kad jūsų vaikas galimai serga skarlatina, turite susisiekti su savo šeimos gydytoju arba paskambinti NHS 111.

Nors skarlatina yra gan lengvai išgydoma, tai tikrai priklauso nuo to, kaip anksti pasisekė ją užklupti. Ligą ėmus gydyti per vėlai, gali kilti daug rimtesnių komplikacijų, tokių, kaip plaučių uždegimas, nusinešantis daugiau vaikų gyvybių JK, nei bet kuri kita liga.


Jei jūs ar jūsų vaikas serga, pradėję gydytis antibiotikais, turite būti namuose bent 24 valandas, kad neišplatintumėte užkrato kitiems žmonėms.


Karališkosios bendrosios praktikos gydytojų kolegijos pirmininkė profesorė Helen Stokes-Lampard teigė: „Skarlatina sergantiems pacientams paprastai būdingi į gripą panašūs simptomai, įskaitant gerklės skausmą, karščiavimą ir galvos skausmą, taip pat būdingas rožinis bėrimas - dažniausiai ant paciento krūtinės.

Skarlatina yra bakterinė infekcija, kuria dažniau serga vaikai iki 10 metų nei paaugliai ar suaugusieji. Liga labai užkrečiama, tačiau greitai ir veiksmingai išgydoma naudojant visą antibiotikų kursą.

Bendrosios praktikos gydytojai pacientams taip pat rekomenduotų pailsėti, gerti daug skysčių ir vartoti antihistamino tabletes arba losjoną su kalaminu, kad palengvėtų simptomai, susiję su bėrimu.

Per pastaruosius kelerius metus mes matėme daugiau skarlatinos atvejų, nei buvome įpratę - nežinome, kodėl taip yra, bet jei pacientas mano, kad jie ar jų vaikas serga, tada jie turėtų skubiai kreiptis į gydytoją.“

2019 12 08 20:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt