ketvirtadienis, sausio 28 d.
Škotijos ligoninėje mirtiną infekciją vaikas „pasigavo“ nuo balandžių išmatų
tiesa.com
Pixabay.com

Glasgow ligoninėje vaikas mirė nuo infekcijos, kurią sukėlė balandžių išmatos, patvirtino Škotijos sveikatos sekretorė Jeane Freeman. Kaip rašoma Standard.co.uk, paukščių ekskrementai tikrai prisidėjo prie infekcijos, kuria susirgo mažametis vaikas.

Šią grybelinę infekciją taip pat „pasigavo“ dar vienas vyresnio amžiaus žmogus, tačiau jis mirė nuo kitų susirgimų. Teigiama, kad šią infekciją sukeliantys mikrobai dažniausiai randami žemėse ir balandžių išmatose.

Nuo tada Queen Elizabeth universitetinėje ligoninėje atliktas ne vienas dezinfekcinis valymas ir, kaip rašoma, gydymo įstaigoje šiuo metu lankytis yra saugu.

Sveikatos sekretorė atskleidė, kad balandžių išmatų buvo rasta ant ligoninės stogo esančiame augalų kambaryje. Į patalpą jos pateko pro nedidelį plyšį sienoje, kurį „plika akimi pamatyti sunku“.

Gali būti, kad infekcijos židinys, kaip teigiama, 12 pastato aukšte esančiame kabinete, kuriame sudėti medicininiai prietaisai. Į šią patalpą žmonės neįleidžiami.

Vis dar nėra aišku, kaip bakterijos pateko į ventiliacijos sistemą, tačiau kuo skubiau bus atlikti visi privalomi apžiūros ir, jei būtina, remonto darbai vos prieš ketverius metus pastatytoje ligoninėje.

„Lapkritį cryptococcus bakterija buvo rasta vieno asmens organizme. Gruodžio pabaigoje jis mirė, bet bakterija su tuo nėra susijusi. Prieš mėnesį taip pat iškeliavo ir mažametis vaikas. Paaiškėjo, kad jo organizme ši bakterija gyveno ir turėjo įtakos sveikatos suprastėjimui“, - sakė J. Freeman.

Ji pridūrė, kad vaikui buvo gydoma infekcija, jis taip pat vartojo su grybeline infekcija kovojančius vaistus, jo palatoje pakeisti vėdinimo sistemos filtrai. „Esu įsitikinusi, kad mūsų darbuotojai darė viską, kad pacientas būtų pagydytas“, - tęsė sekretorė.

2019 01 27 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt