penktadienis, rugsėjo 25 d.
Spintoje – liepsnojantis rudens chaosas
tiesa.com

Nors ruduo kol kas tik kalendorinis, pertvarka drabužių spintoje ne tik kad neišvengiama, bet ir šiek tiek jaudinanti. Dėl dažnai niūrių rudeniškų spalvų bei neretai apninkančio keisto liūdesio ir tinginio lietingasis metų sezonas neturi tiek gerbėjų, kiek jų turi karalienė vasara. Tačiau skubu nuraminti ir galbūt nustebinti skeptikus – šiais metais ruduo spintoje sukels patį tikriausią liepsnojantį chaosą.

Akivaizdu, jog iš mados organizmo išplėšti cigaretės tipo klasikines kelnes bei džinsus bus taip pat sudėtinga, kaip smilkstančią „nuodų lazdelę“ iš užkietėjusio rūkaliaus lūpų. Įsisenėjusių įpročių atsikratyti nelengva. Podiumų žinovai tikina, kad tiesaus ar šiek tiek siaurėjančio kirpimo kelnės, sijonai, džinsai šį rudenį fantastiškai įsilies į turtingą mados lipdinį – chaosą. Visai kaip ir šios bei praėjusios vasaros akcentai – plačios, laisvai krintančios kelnės ir diržu sujuostas palaidinių, švarkų, paltų juosmuo. Tačiau dabar žvilgtelėkime, ką pražiopsoti šį sezoną būtų tiesiog nusikaltimas.

Audiniai ir spalvos

Nėriniai ir mezginiai, vilna bei džinsas šį sezoną, kaip ir dera chaosui, keistai susipins į vientisą vaizdinį, tačiau akį labiausiai trauks ir turbūt ne vieną stebins velveto ir veliūro gausa. Mados ekspertai pranašauja, jog parduotuvės lūžte lūš nuo drabužių bei stiliaus detalių, pasiūtų iš šių sunkių audinių, tad turėti bent vieną drabužį iš veliūro ar velveto privalo kiekviena madai nealergiška moteris.

Kaip ir dera rudens madai, spalvos bus žemiškos, natūralių atspalvių: rusva, smėlio spalva, samaninė žalia, geltona. Be abejo, šių metų rudens kolekcijose išryškėjo pora spalvinių tonų, kuriuos derindamos pataikysite tiesiai į dešimtuką. Tai kraujo raudona ir tamsiai mėlyna. Nors kraujo raudonio drabužiai ir neatrodo ypatingai jaukūs ar malšinantys rudeninę nenuotaiką“, podiumais virstančiose gatvėse tikrai išsiskirsite stilinga išvaizda. Tuo tarpu tamsiai mėlyna spalva užsitikrino vietą „parduotuvių maniakų“ pirkinių sąrašuose jau pavasarį.  

Stilingos detalės

Jeigu ne ruduo yra duoklė moters gracijai bei elegancijai, tuomet kas? Skrybėlės, skaros, šalikėliai, ilgos pirštinės, pėdkelnės, skėčiai ir visokie kitokie mažmožiai, tarsi aukso dulkės puošiantys kiekvieną moterį, suteikia galimybę puošeivoms įgyvendinti aikštingiausias užgaidas. Šį rudenį elegancijos mylėtojos atsidurs skrybėlių, skarų bei ilgų pirštinių rojuje.

Negana to, jog retro stilius vėl topų sąraše, viena iš karščiausių šio sezono naujienų – alkūnes siekiančios pirštinės. Jos puikiai derės prie šį rudenį taip pat beprotiškai madingų durstinių arba plačių skraisčių, saugančių nuo žvarbaus rudeninio vėjo. Dydžiu ar dviem per dideli rudeniniai paltai trijų ketvirčių rankovėmis, šiek tiek aukščiau liemens sujuosti siauru dirželiu, alkūnes siekiančios pirštinės bei priderintas skėtis garantuos jums nuolatinį aplinkinių dėmesį – vyrai gėrėsis, moterys pavyduliaus.

Sezono „must-haves“

Mados guru kai kuriuos drabužių modelius vadina „must-haves“ ne veltui – tai pats paprasčiausias kelias pabrėžti savo gerą skonį bei mados išmanymą. Šį sezoną jų sąraše: kareiviški švarkeliai, sunkūs auliniai batai, primenantys kareiviškus „kerzus“, švarkai ir paltai plačiomis apykaklėmis, įkūnijantys aviacijos tematiką, vilnonės ir kailinės kepurės su snapeliu (baker boy cap), švarkai ir kelnės iš languotų audinių bei griežtų formų, kampuotos rankinės.

Visiškai tikėtina, jog kai kuriuos drabužių modelius, pvz., kareivišką (aviatoriaus) švarkelį ar sunkius aulinius batus jūs jau turite, nes mados pasaulyje jie tai pasirodo, tai vėl pradingsta. Tačiau net jeigu ir negailite pinigų savo aprangai, nevertėtų pirkti visų dizainerių brukamų ir „madingiausiais“ vadinamų drabužių: šio rudens motto – „dėviu, nes turiu“. Derinkite, eksperimentuokite, mėgaukitės chaoso laisve. 

Laisvės kaina

Neretai per didelė laisvė gyvenime sukuria bjaurias situacijas. Ypač dažnai tai pasitaiko kuriant savitą stilių. Tad šį rudenį labai svarbu smagintis, tačiau smagintis su saiku ir skoniu. Jeigu mėgstate sluoksniuoti drabužius – puiku, prašom! Vis dėlto būkite atsargios, derindamos raštuotus ir nėriniuotus audinius, mat suplakusios į viena languotus, gėlėtus ir  nėriniuotus drabužius, atrodysite lyg neskoningos „matrioškos“.

Svarbu suvokti faktą, jog drabužiai privalo pabrėžti jūsų privalumus, ne trūkumus. Nepriekaištingai save reprezentuojančios moterys visuomet žengia pirma tų, kurios pritingi pasidomėti, kas stilinga ir nauja, tad nesidrovėkite atrodyti originaliai ir patraukliai – tokia juk moterų prigimtis!

2010 09 21 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt