antradienis, liepos 14 d.
Staigmena! Nėštumas trunka ne devynis mėnesius
tiesa.com

Šiaurės Karolinos (JAV) universiteto mokslininkai suabejojo tradicine nuostata, kad moters nėštumas trunka devynis mėnesius.

Ir tikrai: naujausių tyrimų rezultatai parodė, kad normalus nėštumas turėtų trukti vienu mėnesiu ilgiau – tai yra dešimt.

Iš mokslininkų stebėtų 125 besilaukiančių moterų tik 4 procentai motinomis tapo nustatytu laiku. Apie 70 procentų nėščiųjų pagimdo po tyrimo ultragarsu nustatytos datos praėjus dešimčiai dienų. Visa tai, anot amerikiečių specialistų, reiškia, kad dešimt mėnesių trunkantį nėštumą derėtų laikyti norma.

Tradiciškai manoma, kad moters nėštumas trunka apie 40 savaičių, arba 280 dienų, skaičiuojant nuo paskutinio menstruacijų ciklo pradžios (kadangi tiksli pastojimo diena paprastai sunkiai nustatoma, tai vienintelis patikimesnis būdas apskaičiuoti gimdymo datą). Kūdikis, gimęs anksčiau kaip 37-ąją savaitę, laikomas neišnešiotų, gimęs po 43 savaičių – pernešiotu.

Dabar mokslininkai tuo smarkiai abejoja. Juo labiau kad su kiekvienais savo gyvenimo metais moteris nešioja kūdikį viena diena ilgiau. Tai yra kuo vyresnė nėščioji, tuo ilgiau trunka nėštumas.

Jeigu moteris pati pasaulį išvydo sverdama daugiau nei dauguma kūdikių, ji savo mažylį nešios ilgiau: kiekvienas 100 g papildomo svorio prideda po vieną papildomą nėštumo dieną.

2017 03 03 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt