trečiadienis, gruodžio 2 d.
Stebuklas: Britanijoje su širdimi kūno išorėje gimusi mergaitė išgyveno
tiesa.com

Mergaitė, kuriai vos gimus prireikė skubios, Jungtinėje Karalystėje niekada iki šiol neatliktos operacijos, išgyveno. Kūdikis gimė su ypač reta kondicija, kai vaiko širdis vystosi kūno išorėje.

Vanellope Hope Wilkins gimė su kūno išorėje išsivysčiusia širdimi ir dalimi skrandžio. Tai – ypač reta diagnozė, pasitaikantis aštuoniems vaikams iš milijono, o šansai išgyventi – itin maži, tik 10 proc.

Glenfield ligoninės gydytojai Leicesteryje manė, kad mergaitės išgelbėti neįmanoma. Širdies chirurgas tėvams rekomendavo nutraukti vaiko gyvybės palaikymą, tačiau naujagimės motina Naomi Findlay atmetė tokią galimybę.

Istorinę operaciją su 50 žmonių pagalba atlikusi vaikų širdies chirurgė Frances Bu’Lock teigė, kad vaiko šansai išgyventi buvo labai maži. Gydytoja pasakojo tokį atvejį mačiusi tik vieną kartą per savo 20 metų karjerą, tačiau kūdikio motina nusprendė nėštumą nutraukti.

[9001] 

Vos valandai po Venellopės gimimo atlikus tris operacijas, kurių metu širdis ir dalis skrandžio sugrąžinti į vaiko kūnelį bei sukūrus dirbtinius šonkaulius, šiuo metu atrodo, kad ši operacija – pirma sėkminga šios kondicijos operacija Jungtinės Karalystės medicinos istorijoje.

Šiuo metu atrodo, kad lapkričio 22 d. gimusios mergaitės sveikata, neskaitant jos diagnozės, yra visiškai normali.

2017 12 13 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt