trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
„Superuoga“ – juodieji serbentai
tiesa.com

Britų mokslininkai, išanalizavę keliasdešimties sveikatą stiprinančių vaisių ir uogų savybių, nustatė, jog iš 20 populiariausių rūšių sveikiausi yra juodieji serbentai.

Jie konstatavo, kad juodieji serbentai yra maistingesni, nei obuoliai, mango ir bananai. Juose randamas didžiausias kiekis antioksidantų – natūralių komponentų, saugančių nuo daugelio ligų, pradedant širdies ir kraujagyslių ligomis bei baigiant onkologiniais susirgimais. Pasak mokslininkų, studija parodė, kad sudėjus maistingąsias savybes bei jų įtaką sveikatai būtent juodieji serbentai gali būti vadinami „superuoga“.
 
Po juodųjų serbentų maistingiausių vaisių ir uogų sąraše atsiduria mėlynės, avietės, braškės, žemuogės bei granatai.
Po ilgai trunkančių ir daugkartinių juodųjų serbentų testų buvo taip pat nustatyta, jog šios uogos palaiko ir garbaus amžiaus žmonių protinę veiklą, neleidžia jai susilpnėti. Juodieji serbentai pralenkia visas kitas uogas pagal juose esančių vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų kiekį ir koncentraciją.
Tyrimų metu britų mokslininkai taip pat nustatė, kad juodųjų serbentų uogos turi savybių užkirsti kelią ir diabetui.
Juodųjų serbentų lapų arbata
Juodųjų serbentų lapų arbatą galima gerti vietoj tradicinės arbatos arba lapais paskaninti juodąją arbatą. Tokia arbata ypač tinka vasarą, nes puikiai malšina troškulį. Ši arbata gali padėti kovoti ir su užklupusiomis sveikatos problemomis: reguliariai geriant juodųjų serbentų lapų arbatą sumažėja reumatiniai skausmai, nes skatinamas prakaitavimas ir šlapimo išsiskyrimas, ši arbata padeda peršalus, nes joje yra neįtikėtinai didelis vitamino C kiekis (100 g serbentų lapų yra 170 mg šio vitamino, o paros norma žmogui – apie 30 mg). Juodųjų serbentų lapų arbata gerina ir medžiagų apykaitą, teigiamai veikia kraujagyslių sieneles, saugodama jas nuo trapumo ir elastingumo praradimo.
 
Trapus juodųjų serbentų pyragas
Jums reikės:
5 kiaušinio trynių
200 g cukraus
600 g miltų
150 g sviesto
400 g serbentų (gali būti uogienė)
Kiaušinius ištrinkite su cukrumi, po to su sviestu iki vientisos masės. Į ją po truputį pilkite miltus ir minkykite, kol nebelips prie pirštų. Tešlą šiek tiek atšaldykite šaldytuve (apie 10 min.), po to padalykite į dvi dalis: viena išklokite formos dugną, ant jos supilkite uogas, o ant viršaus sutarkuokite likusią tešlos dalį.
Kepkite 180 °C orkaitėje, kol gražiai apskrus. Skanaus!
 

2010 07 29 20:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt