antradienis, liepos 14 d.
Svaigalų mėgėjams patariama gerti mažiau
tiesa.com

Didžiosios Britanijos sveikatos ekspertai sumažino rekomenduojamo suvartoti alkoholio ribas, kartu primindami, kad neegzistuoja tokia sąvoka kaip „saugus svaigalų vartojimo lygis“.

Naujausiose medikų išvadose paskelbta, kad per savaitę galima suvartoti ne daugiau 14 vienetų alkoholinių gėrimų – šis kiekis atitinka 6 pintas alaus arba 7 taures vyno. Rekomendacijos galioja tiek vyrams, tiek moterims. Pažymima, kad nėščiosios neturėtų gerti iš viso.

Ekspertų manymu, minėtą kiekį reikėtų suvartoti per tris dienas ar net vienu-dviem bandymais, o likusį laiką praleisti be alkoholio.

Tokios rekomendacijos Britanijoje skelbiamos nuo 1995-ųjų, jos nuolat atnaujinamos. Prieš tai medikai rekomendavo vyrams ir moterims per dieną suvartoti ne daugiau 3 vienetų alkoholio, o po sunkių išgertuvių padaryti mažiausiai dviejų parų pertrauką.

Naujausioje ataskaitoje nurodoma, kad suvartojant 14 vienetų per savaitę rizika mirti nuo su alkoholiu susijusių priežasčių siekia 1 procentą. Tokias išvadas pateikę medikai vadinami auklėmis, bet jie atkerta, jog bet koks kiekis alkoholio didina riziką susirgti vėžiu.

Paskutiniai Nacionalinio statistikos biuro (angl. Office for national statistics) duomenys rodo, jog bent kartą per savaitę alkoholio paragauja beveik 60 proc. suaugusiųjų britų.

2016 01 08 08:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt