ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Svajojate apie laimingą santuoką? Tai įsigilinkite į vertingą psichologės patarimą
Alfa.lt

Tikriausiai jums rūpi, ar jūsų ryšys yra toks stiprus, koks galėtų būti. Ar yra kažkas, kad galėtų dar labiau jį sutvirtinti?

Pasirodo, yra, jei tikėsime psichologe Lisa Firestone. Anot jos, viskas susikoncentruoja į vieną žodį: pažeidžiamumas. Jeigu galite atsiverti savo antrajai pusei, tai sugebėsite sustiprinti bet kokius santykius.

„Kultūroje, kur vertinamas tvirtumas, jėga ir pasitikėjimas savimi, mes klaidingai priskiriame pažeidžiamumą silpnumui. Mes tikime, kad jis būtinai sukels mums nereikalingų kančių ir pažeminimų, kurių galima būtų išvengti“, – aiškina Firestone.

Problema, žinoma, glūdi tame, kad stengdamiesi atrodyti tvirti mes pradedame slėpti savo tikrąją prigimtį ir jausmus, kuriuos jaučiame kitiems žmonėms. Mums gali kilti noras tapti artimesniems su partneriu, bet dirbtinio atsparumo ir stiprybės kūrimas stumia mus į priešingą pusę.

Pažeidžiamumas – tai pasirengimas būti pamatytam, išgirstam ir priimtam su visais trūkumais, žalingais įpročiais ir riebalų sluoksniais. Ir nepaisant to, toliau tikėti, kad partneris vis tiek mus mylės.

O jeigu taip bus, tai savo silpnų bruožų demonstravimas ir tikėjimas, kad tai niekaip nepaveiks jo požiūrio, privers mus pasitikėti ir vertinti savo partnerį dar stipriau. Tai gali dar labiau pagilinti meilę jam.

Pažeidžiamumas paprastai būna abipusis. Kuo labiau pažeidžiami leisite sau būti su savo partneriu, tuo lengviau bus jam ar jai prieš jus atsiverti. Jeigu jūsų partnerio trūkumai nepaveiks jūsų meilės jam, tai tik sustiprins pasitikėjimą ir jųdviejų ryšį.

Ir nieko neišeis, jeigu ir toliau elgsitės atsargiai, apsimetinėsite tvirtais ir nepasakosite apie savo mintis ir jausmus (tai yra, nerodysite kitam savo tikrosios esmės). Daugumai iš mūsų reikia didelių pastangų, kad išreikštume jausmus, kuriais mes nesididžiuojame ar kurie gali priversti mus kentėti. Kartais mes slepiame tuos jausmus net nuo savęs.

Psichologė Lisa Firestone siūlo keletą naudingų patarimų, kurie padės nuimti „užkardas“, įsileisti partnerį į savo vidinį pasaulį ir sustiprinti sąjungą.

Prašykite to, ko jums reikia

Skamba paprastai ,a r ne? Dauguma iš mūsų vaikystėje nuolat prašydavo ko nors, dažnai net su ašaromis ir isterijomis. Suaugę mes liovėmės būti tokie reiklūs. Kas vyksta tada, kai norime, ko nors, bet paprašę negauname? Tokie išgyvenimai verčia mus sustoti kiekvieną kartą, kai norime ko nors paprašyti, nes bijome, kad bus atsisakyta.

Bet jeigu neprašysime reikalingų dalykų, tai atimsime iš partnerio galimybę duoti mums tai, ko reikia, nes jis nemoka skaityti mūsų minčių. Todėl iš pradžių išsiaiškinkite savo poreikius, o jau po to prašykite taip, kad jam būtų suprantama. Veikiausiai partneris tik padės jums. Jeigu jis negalės patenkinti jūsų poreikių, tai jūs nenumirsite dėlto, kad paprašėte.

Kalbėkite apie tai, ko norite (o ne apie tai, ko nenorite)

Firestone rašo, kad papasakoti kitam, ko norite, yra tikras išbandymas daugumai žmonių. „Į mano konsultacijas ateidavo daug porų, kurios galėdavo lengvai papasakoti, kas nepatinka partneryje ir ko nenori matyti jame. Būtent tai verčia jas tuščiai trypčioti vienoje vietoje“, – pasakoja psichologė.

Suprasti, ko norime iš kito žmogaus, nelengva. Reikia įsigilinti į save ir įsivaizduoti, ką jis gali padaryti, bet rezultatas bus vertas įdėtų pastangų.

Jeigu partneriai yra atviri, dalijasi savo troškimais, įvyksta gerų dalykų. Kaip rašo Firestone: „Tada jų balsai ir išraiškos sušvelnėja. Partneriai nebeužima gynybinių pozicijų, pasikeičia net jų kūno kalba. Sugebėjimas pasakyti partneriui, ko norite, tai žingsnis į didesnį atvirumą ir stipresnę partnerystę“.

Gyvenkite dabartimi

Užimtiems verslininkams, kurie įpratę nuolat tikrinti savo elektroninį paštą, galvoti apie kitą prezentaciją, kurti planus kitai dienai ar savaitei, gyventi dabartimi gali būti sunkus išbandymas.

Jeigu jūs iš tikrųjų norite tvirtų santykių, tai turite gyventi dabartimi. Vien tik fizinio buvimo šalia neužtenka, kad suprastume tai, ką sako partneris apie savo poreikius ir troškimus.

Todėl atidėkite į šalį savo išmanųjį telefoną, pažvelkite savo partneriui į akis, susikoncentruokite, pasakykite jam apie savo jausmus ir poreikius, o po to išklausykite, ką jis sako jums.

Padarykite tai! Ir tuo pačiu žengsite didelį žingsnį link tvirtų santykių, kurie jums reikalingi. Tai padės ištverti sunkius laikus ir patikėti galimybe realizuoti savo svajones.

2021 04 30 09:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt