ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Sveikata Anglijoje: už procedūras reikės mokėti
tiesa.com

Jungtinės Karalystės šeimos gydytojai balsuos dėl daug kritikos sulaukusio sveikatos sistemos pakeitimo. Nubalsavus „už”, šalies gyventojams gali tekti mokėti už nesudėtingas estetines operacijas, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.

Anglijos šeimos gydytojai (angl. GP’s) siekia apmokestinti tokias įprastines operacijas, kaip cistų, apgamų ar įaugusių nagų pašalinimas.

Dėl didžiulės šių, iki šiol nemokamai atliekamų procedūrų, paklausos siekdama taupyti Nacionalinės sveikatos tarnyba (angl. National Health Service, NHS) tam tikruose rajonuose pradėjo riboti atliekamų procedūrų kiekį.

Susirūpinę šeimos gydytojai šias nesudėtingas operacijas už mažą užmokestį siūlo atlikti savo klinikose. Pasak daktarų, kainos svyruotų nuo £50 už mažos cistos pašalinimą iki £250 už ne vėžinių apgamų panaikinimą.

Tačiau kritikai teigia, kad priėmus šiuos pakeitimus norėdami užsidirbti bendrosios praktikos gydytojai daugiau laiko skirs „mokantiems” pacientams, o eilės taps dar ilgesnės.

Tuo tarpu gana daug pacientų teigė, kad jiems būtų daug priimtiniau, jei nesudėtingos procedūros būtų atliekamos ne kitose ligoninėse, tačiau vietinėse ir pažįstamose bendrosios praktikos klinikose.

2015 05 07 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt