trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Sveikatos šaltinis – namų gamybos sultinys
tiesa.com

Vienas iš populiariausių maisto produktų šiomis dienomis yra mėsos kaulų sultinys.

Nenuostabu, juk sultinys turi begalę sveikatai naudingų savybių:

1. Vienas iš didžiausių mineralinių medžiagų šaltinių:

geležies – energijai pakelti;

magnio – reikalingas raumenims ir nervų sistemai;

kalcio – sveikiems kaulams ir nagams.

2. Stiprina imuninę sistemą - maitina mūsų sveikas ląsteles ir neleidžia virusams bei bakterijoms daugintis;

3. Padeda numalšinti virškinimo sistemos uždegimą, padeda esant vidurių užkietėjimui ar kamuojant maisto intoleracijoms;

4. Padeda išlikti jauniems – “statomoji medžiaga” ląstelėms;

5. Apsaugo sąnarius – natūralus kolageno šaltinis.

Iš tiesų šį sąrašą būtų galima tęsti ir toliau – tad jei norite sveikos odos, vešlių plaukų ir puikios sveikatos, savo kasdienybėje svarbu naudoti šį stebuklingą sveikatos šaltinį.

Dauguma taip šio sultinio ir neišbando, nes tiesiog nežino, kaip jį pasigaminti, aš jums atskleisiu paprastą ir praktišką būdą įtraukti jį į savo kasdienę mitybą.

Geriausiai rinktis jautienos arba avienos kaulus (geriausiai tiktų ekologiški) – labiausiai tiktų kaulai iš stuburo arba šlaunikaulio, nes jie turi daugiausiai kaulų čiulpų, kurie ir yra vienas iš didžiausių šio sultinio mineralinių medžiągų saugyklų.

Reikės:

vandens;

jautienos/avienos kaulų;

šviežio rozmarino arba čiobrelių.

Gaminimo būdas:

Idėti viską į puodą (jei turite greitpuodį galite naudoti jį) ir virti ant mažos ugnies apie 12-24 valandas. Taip, skamba labai ilgai, tačiau kuo ilgiau virsite, tuo labiau jūsų sultinys taps koncentruotas ir gausite vis daugiau maistinių medžiagų. Išjungus viską nupilti per sietelį ir pasilikti tik sultinį. Šviežią sultinį galima laikyti šaldytuve iki 5 dienų (jis pavirs į želatiną) arba užsišaldyti į ledukų formeles ir naudoti maisto gamybai ir sriuboms reguliariai.

Vėliau su jumis pasidalinisu receptais, kaip šį sultinį įtraukti į savo mitybą.

Daugiau Tautvilės Šliažaitės mitybos ir sveikos gyvensenos patarimų galite rasti „Mana Practice” tinklaraštyje arba socialinėje paskyroje. Taip pat specialistė konsultuoja pacientus privačiai ir veda seminarus Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.

2016 03 09 06:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt