ketvirtadienis, sausio 21 d.
Šventiniam stalui: vokiškas kiaulienos kepsnys
Alfa.lt

Šis kiaulienos  kepsnys pagal vokišką receptą ypač tiktų šventiniam stalui. Pagaminti nesunku. Patiekalas atrodo įspūdingai, yra gardus, bet neapsunkinantis skrandžio. Žinoma, jei nepersivalgysite.

Reikės:

750 g kiaulienos sprandinės,

½ saliero šaknies,

3 morkų,

3 svogūnų,

1 litro daržovių sultinio,

1 šaukšto pomidorų tyrės,

1/8 litro raudonojo vyno (saldaus),

2 šaukštų cukraus pudros,

2 lauro lapelių,

1 česnako skiltelės,

1 šaukštelio garstyčių,

2 cm ilgio imbiero šaknies,

druskos, pipirų iš malūnėlio,

lydyto sviesto kepimui.

Gaminimo būdas

Odos neįpjaukite, tai padarysite vėliau. Įkaitinkite orkaitę iki 130 laipsnių. Keptuvą su riebalais įkaitinkite ir apkepinkite sprandinę iš mėsos pusės, bet ne iš odos!

Išimkite mėsą. Į keptuvą įpilkite sultinio. Įdėkite mėsą odos puse į apačia ir 1 valandą troškinkite orkaitėje. Tokiu būdu oda išvirs minkštai ir galės vėliau gražiai apskrusti.

Apkepinkite nuvalytas, supjaustytas daržoves. Ištraukite keptuvą iš orkaitės, išimkite mėsą, sudėkite daržoves Dabar supjaustykite kiaulienos odą rombais ar kvadratėliais, bet ne per giliai, pabarstykite druska, pipirais. Kepsnį įdėkite į keptuvą oda į viršų, padidinkite temperatūrą iki 160 laipsnių ir kepkite 1 ½ valandos.

Likus 10 minučių iki kepimo pabaigos tame puode, kuriame kepinote daržoves, pakaitinkite truputį sviesto su cukraus pudra. Supilkite pomidorų tyrę ir raudonąjį vyną, truputį daržovių sultinio ir 10minučių pavirinkite ant silpnos ugnies.

Po pusantros valandos ištraukite keptuvą. Orkaitę įkaitinkite iki 220 laipsnių.

Kepimo sultis nukoškite per sietelį ir supilkite į padažą.. Daržovių nebereikės.

Įdėkite mėsą vėl į keptuvą odele į viršų ir pakepkite 15 minučių, kad odelė apskrustų.

Tuo metu į padažą įmaišykite sutrintą česnako skiltelę, supjaustytą imbiero šaknį, garstyčias, druską, pipirus ir 10 minučių pavirinkite. Jei reikia, kad padažas sutirštėtų, įmaišykite krakmolo. Prieš tiekdami padažą nukoškite per sietelį.

Prie kepsnio tinka keptos ar virtos bulves ir mėgstamos daržovės.

2020 12 31 17:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt