antradienis, birželio 2 d.
Šviežių rūgštynių sriuba su frikadelėmis
Alfa.lt

Iš šviežių rūgštynių galima išsivirti gaivios, sočios ir maistingos sriubos, kuri jums atstos ir pirmąjį, ir antrąjį patiekalą.

Reikės:

1 vištos (1 kg),

300 g jaunų rūgštynių,

3 vidutinio dydžio bulvių,

3 vidutinio dydžio svogūnų,

1 morkos,

2 česnako skiltelių,

1 kiaušinio,

trupučio sviesto,

druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų.

Gaminimo būdas

Nupjaukite mėsą nuo kaulų. Palikite neliestą nugarėlę ir sparnelius. Mėsą sumalkite kartu su nuluptomis česnako skiltelėmis ir puse bulvės. Įmuškite kiaušinį, įmaišykite druską, pipirus. Drėgnomis rankomis suformuokite nedidelius kukulaičius ir sudėkite į šaldytuvą.

Likusią mėsą su kaulais sudėkite į puodą, užpilkite 2,5 litro vandens. Užvirinkite, pasūdykite, nugraibykite putas. Sudėkite per pusę perpjautą svogūną, nuskustą morką ir virkite 1 valandą. Nukoškite sultinį. To, kas liks sietelyje, jau nebenaudosime.

Nulupkite likusius svogūnus ir smulkiai supjaustykite. Nuskuskite bulves ir supjaustykite kubeliais. Rūgštynes nuplaukite ir stambiai supjaustykite. Puode su sviestu pakepinkite svogūną (5 min.). Sudėkite bulves ir pakepinkite dar 5 minutes. Supilkite pusę sultinio ir pavirinkite ant silpnos ugnies 10 minučių, sudėkite rūgštynes ir virkite dar 10 minučių.

Kitame puode užvirinkite likusį sultinį, sudėkite frikadeles ir virkite 10 minučių. Sujunkite abiejų puodų turinį. Prieš patiekdami į stalą, į kiekvieną lėkštę įdėkite po šaukštelį sviesto.

2020 05 14 17:36
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt