antradienis, liepos 14 d.
Tėvui numirti padėjusi moteris nebijo kalėjimo
tiesa.com

Į specialų eutanazijos centrą savo tėvą nugabenusi ir taip jam mirti savo noru padėjusi Jungtinės Karalystės gyventoja gali sėsti į belangę, tačiau teigia esanti tam pasiruošusi.

Šiuo metu Šveicarijoje veikiančiuose specialiuose centruose žmonės gali savo noru pasitraukti iš gyvenimo su gydytojų pagalba. Tiesa, šis būdas taikomas tik tiems, kurie sunkiai serga neišgydomomis ligomis – tam, kad būtų sumažintos kančios ir būtų suteikta galimybė „oriai numirti“.

Po specialaus ir ilgai trunkančio paruošimo pacientai gauna medikamentų, kurie padeda neskausmingai numirti. Šioje Europos Sąjungos šalyje tokie veiksmai įteisinti ir nelaikomi nusikaltimu, todėl juos renkasi žmonės iš viso žemyno. Paslauga nepigiai kainuoja – apie 15 tūkst. svarų sterlingų.

Praėjusių metų pavasarį 93 metų Velso gyventojas John’as Lenton’as savo artimųjų paprašė, kad jie padėtų tokiu būdu jam numirti – vyras nematė prasmės gyventi dėl prastos savo būklės.

Velsiečio dukra Sandra Holmes (66 m.) ir jos sūnus Scott’as (40) nutarė išpildyti tėvo bei senelio norą. Po 7 mėnesius trukusio paruošimo J. Lenton’o gyvybė dirbtiniu būdu užgeso praėjusių metų spalį.

Jo dukra teigia, kad per pasirengimo laikotarpį įvertintos visos aplinkybės, įskaitant ir Jungtinės Karalystės įstatymus, kurie tokius veiksmus traktuoja kaip pagalba nusižudant, o tai – nusikaltimas, už kurį gresia kalėjimas.

„Aš tai žinojau, žinojo ir mano tėvas. Tačiau tai mūsų nesustabdė“, – sakė S. Holmes, pridūrusi, kad vardan pagalbos tėvui yra pasiruošusi stoti prieš teismą ir, reikalui esant, laikinai atsisveikinti su laisve.

Velso policija BBC patvirtino, kad tyrimas dėl J. Lenton’o mirties pradėtas ir kol kas nebaigtas, iki šiol nenuspręsta, ar patraukti velionio dukrą baudžiamojon atsakomybėn.

Moteris tikina, kad prievarta tėvo atžvilgiu nebuvo naudojama, jis sprendimą priėmė sąmoningai ir bet kurią akimirką galėjo atsisakyti – prieš kelionę į Šveicariją J. Lenton’ui buvo nupirktas ir atgalinis kelionės lėktuvu bilietas.

„Jis turėjo galimybę grįžti, bet jo pasirinkimas buvo kitoks ir mes dėl to negalime gailėtis“, – sakė S. Holmes.

Nors ji ir pasiruošusi sėsti į kalėjimą, tačiau ragina keisti JK teisės aktus, draudžiančius žmogui savo noru rinktis eutanaziją.

„Mano manymu, kiekvienas žmogus turi tokią teisę. Mano tėtis nusprendė – tai buvo geriausia išeitis jam ir mes juo neabejojame. Nemanau, kad kas nors turi būti teisiamas už tai, kad humaniškai padėjo tokį norą įgyvendinti.

Jeigu šioje šalyje gyvūnas, esantis tokios būklės kaip buvo mano tėvas, būtų gyvas, jo šeimininkas būtų apkaltintas gyvūno kankinimu.

O žmogaus – ne. Tai ir yra priežastis, dėl kurios reikia keisti įstatymus“, – BBC kalbėjo S. Holmes.

Be Šveicarijos eutanaziją Europoje dar leidžia Belgija ir Olandija.

2018 05 29 08:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt