šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Tibeto vienuoliai įsitikinę, kad ši praktika daro stebuklus
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Vienuolis

Kaip sako išminčiai, mūsų protas – puikus tarnas, tačiau pavojingas šeimininkas.

Senoviniuose traktatuose rašoma, kad tas, kuris  išmoks kontroliuoti savo protą, galės valdyti realybę ir pasaulį. Proto sustabdymas suteikia neribotą galią savo gyvenimui ir likimui valdyti

Kas riboja mūsų sąmonę?

Mūsų mintys uždeda mums visus žinomus dvilypius apribojimus ir yra mūsų smegenų arba sąmonės dualizmo produktas. Būna neigiamos mintys, būna teigiamos mintys – tai yra dualizmas, pagimdytas per pakaitinį dviejų smegenų pusrutulių darbą arba dviejų priešingų  sąmonės polių.

Kas atsitinka, kai nutyla protas?

Kai mūsų protas nutyla, mes pranokstame visus dualistinius apribojimus, baimes, kompleksus ir iliuzijas. Faktiškai visi pasaulio dvasiniai ir mistiniai mokymai laiko savo svarbiausiu uždaviniu ir praktika vidinio dialogo sustabdymą. Tačiau daugumoje atvejų tai padaryti sekasi sunkiai, nes žmogus stengiasi sustabdyti savo protą ir minčių karuselę valios pastangomis.

Dirbtiniai būdai čia nepadės!

Sustabdyti minčių eigą, kaip rodo patirtis,  dirbtiniais keliais neįmanoma, nes bet kokios pastangos yra proto funkcija, o protas negali sustabdyti pats savęs. Tam reikia pasirinkti visai kitą kelią, rašo portalas „Kluber“. Čia praverstų Tibeto vienuolių praktikuojamas būdas.

Minčių stabdymo metodas

1. Pradėkite sekti savo mintis, tiesiog stebėkite, kaip jos ateina ir nueina. Po to, kai būsite stebėję savo mintis 5–10 sekundžių,  paklauskite savęs ir būkite labai atidūs, kad pastebėtumėte, kas įvyksta iškart po to. „Iš kur ateina mano kita mintis?“ Pakartokite šį pratimą kelis kartus.

2 .Pamažu, jeigu jūs stebite tai, kaip ateina ir nueina mintys, dėmesys apnuogins kelio atkarpas (tuštumos erdvę tarp minčių).  Šis tarpas tarp dviejų minčių ir yra grynas suvokimas – nulinis taškas. Jis gali būti išslystantis, bet jis bus.  Su praktika ši erdvė didės ir taps vis ilgesnė ir ilgesnė.

3.Kai jūs pradėsite reguliariai sustabdyti šią pauzę arba nulinį tašką savo mąstyme, kai tarpas tarp minčių taps ilgesnis , jis pradės daryti jums stebuklus, pildyti jūsų troškimus, atsakinėti į klausimus ir spręsti bet kokias jūsų problemas. Jūs pasieksite aukščiausią mistinę būseną – minčių tuštumą.

2021 07 28 18:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt