ketvirtadienis, spalio 29 d.
Tradicinis švediškas skanėstas
tiesa.com

Kai gatvės ir parduotuvių vitrinos ima puoštis kalėdine atributika, manytume, pats laikas pradėti „kolekcionuoti“ kalėdinių patiekalų receptus. Labai skanus ir suteikiantis daug laisvės šeimininkėms toks yra tradicinis švediškas kalėdinis pudingas. Norintiems pasigaminti šio kalėdinio patiekalo švedai siūlo jį pagardinti šafranu – prieskoniu, kurio šios tautos atstovai deda kone į visus kalėdinius kepinius. Įberkite šafrano į ryžių pudingą ir suteikite jam subtilaus skonio bei apetitą žadinančios gelsvos spalvos.

Jums reikės: 25 g sviesto, 150 g plautų trumpagrūdžių ryžių, žiupsnelio jūros druskos, 120 g šviesaus cukranendrių cukraus, 750 ml vandens, 1,75 l pieno, žiupsnelio šafrano, ketvirtadalio išilgai pusiau perpjautos vanilės ankšties.

Paruošimo būdas: ištepkite didelį (apie 4 l talpos) kepimo indą sviestu. Sudėkite visus patiekalo ingredientus ir sviesto likutį, gerai išmaišykite.

Kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje maždaug 2 valandas, kol ryžiai išvirs, o pudingo viršus gražiai apskrus. Ši traški plėvelė padės išsaugoti kreminę ryžių pudingo tekstūrą.

Šį ryžių pudingą galima valgyti ką tik iškeptą, garuojantį ir paskanintą mėgstamu džemu ar uogiene, tačiau nė kiek ne prastesnis skanėstas jis bus ir šaltas, juo labiau pagardintas šviežių uogų sauja ar vaisių gabaliukais – tiesiog primins vanilinius ledus.

O argi ne puiku jo užsišaldyti tingioms švenčių popietėms, kai tikrai nebesinori trypti virtuvėje, bet neprošal pasilepinti ir užkrimsti ko nors saldaus? Ant šių puikių ryžių pudingo „ledų“, ištrauktų iš šaldymo kameros, užberkite kepintų riešutų, užpilkite karštos karamelės ir smaguriaukite į sveikatą.

2015 11 22 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt