trečiadienis, balandžio 14 d.
Translytis prašo paaukoti lyties keitimo operacijai
tiesa.com

Vedęs ir vaiko susilaukęs britas nusprendė keisti lytį, tačiau neturi kantrybės sulaukti valstybės finansuojamo gydymo. Todėl jis tikisi visuomenės pagalbos ir prašo paaukoti pinigų brangioms procedūroms.

35 metų Sarah O’Connell iš Southamptono – translytis ir moterimi jaučiasi seniai, nepaisant to, kad su žmona augina dukrelę, kuriai šiuo metu 5-eri. Pernai kovą ji buvo priimta pirminiam konsultavimui lyčių tapatybės klinikoje ir teigia nežinanti, kada sulauks kito priėmimo ir jau pavargo laukti.

Medicininėms procedūroms reikia mažiausiai 20 tūkst. svarų sterlingų. Tiek reikia gydymui hormonais privačioje klinikoje, balso keitimo procedūroms, lazeriniam gydymui. Pernai rugsėjį S. O’Connell atlikta veido operacija.

Didžiojoje Britanijoje itin brangios lyties keitimo operacijos finansuojamos iš valstybės biudžeto nuo 1999-ųjų, šalies apeliaciniam teismui pripažinus, jog gimimas „ne tame kūne“ privalo būti laikomas liga.

NHS pastaruosius metus didina finansavimą tokiam gydymui, tačiau lytį keisti norintys britai skundžiasi, kad laukti tenka per ilgai.

2016 02 23 11:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt