šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Trijų vaikų mama: ruošiant vaikus į mokyklą svarbiausia geri batai, kuprinė ir rašalinis parkeris
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Trijų vaikų mama Kristina Juknienė sako, kad artėjant rugsėjui ypatingo piniginės ištuštėjimo nejaučia, nors suruošti tris vaikus į mokyklą tikrai kainuoja. Tačiau savą metodiką turinti moteris mokslo metams ruošiasi gerokai iš anksto ir dalijasi patarimais, ką moksleiviui galima pirkti pigiau, o kur taupyti neverta.

Prekybininkai taip pat pastebi, kad tėvai išmoko be streso aprūpinti savo vaikus mokyklai ir daugiau dėmesio skiria produkcijos kokybei.

Nereikia keisti naujais

14 ir 11 metų dukteris bei 8-metį sūnų auginanti jonavietė K. Juknienė kai kuriems dalykams netaupo ir sako, kad tai per metus atsiperka – nekokybiškų daiktų nereikia keisti naujais.

Pasak K. Juknienės, ruošdama vaikus į mokyklą ji niekada netaupo kasdieniams bei sportiniams batams, kuprinėms bei rašaliniams parkeriams. Jų, anot K. Juknienės, yra labai svarbi kokybė.

Augant vaikams moteris į mokyklą juos išmoko suruošti taip, kad visas finansinis krūvis nebūtų didžiausias tik baigiantis vasarai ar prasidėjus rugsėjui.

„Žinoma, rugsėjį daugiausia kainuoja pratybų sąsiuviniai, tačiau čia jau nieko nepakeisi. O kitus dalykus mes perkame visus metus – tada, kai pamatome akcijas parduotuvėse, todėl nepasijunta vienu kartu išleidžiama didesnė pinigų suma. Tiesą sakant, net ir negalėčiau pasakyti, kiek išleidžiame mokyklai“, – pasakojo pašnekovė.

Tarkime, žieminius batus K. Juknienė gali pirkti ne tada, kai ateina sezonas, o, pavyzdžiui, besibaigiant kitam sezonui.

Išmoko pirkti

Kaune įsikūrusio prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta sako, kad dabar, paskutinėmis rugpjūčio dienomis, jau nebūna tokių didelių spūsčių prie mokyklinių prekių, kokių pasitaikydavo anksčiau.

„Žmonės išmoko pirkti mokyklines prekes, suprato, kad didelę dalį jų gali rasti ištisus metus ir nebūtina įsigyti visko iškart visiems metams. O ir pati priešmokyklinė prekyba prasideda gana anksti, kad būtų pakankamai laiko viską apgalvoti ir išsirinkti.

Ypač tai aktualu dabar, kai tėvai skiria didesnį dėmesį prekių kokybei. Kai yra daugiau laiko, tėvai gali įsiklausyti ir į patyrusių prekybininkų patarimus, kur verta rinktis tikrai kokybišką produktą, o kur galima ir šiek tiek pataupyti: tiek perkant kanceliarines prekes, tiek sportinę aprangą, uniformas ir kitus mokyklinuko drabužius“, – sakė pašnekovas.

Gera kuprinė – labai svarbu

Kai vaikai pradėjo lankyti mokyklą, K. Juknienė netruko įvertinti, kokia svarbi patogi ir kokybiška kuprinė. Ypač tai aktualu pradinukui.

„Ji turi būti lengva, tvirta, ergonomiška. Kuprinėms taip pat ieškau akcijų. Neperku jų pačių brangiausių gamintojų“, – kalbėjo Jonavoje gyvenanti K. Juknienė.

Tarkim, vieną kartą geros kokybės ir žinomo gamintojo kuprinę pavyko nupirkti gruodžio mėnesį. Nors tada jos nereikėjo, jai buvo pritaikyta net 80 proc. nuolaida. „Pasisekė kaip aklai vištai grūdas“, – juokėsi trijų vaikų mama.

Žiūri į batų padus

Taip pat vaikui svarbu batai, o maža kaina, pasak K. Juknienės, atsiliepia ir kokybei. Tačiau nupirkti be jokių nuolaidų mažiausiai tris poras batų kainuotų daug: „Irgi ieškome akcijų. Pirkdama batus įvertinu, kad gerai lankstytųsi padas, kad batai nebūtų kieti, būti ergonomiški. Taip pat svarbu ir gera sportinių batelių kokybė.“

K. Juknienė akcentuoja ir rašalinius parkerius, tai vėlgi svarbu pirmokams arba pradinių klasių mokiniams.

„Yra net rašiklių, kurie specialiai skirti pirmokams, juose kiek kitokios ir patogesnės yra pačios plunksnos“, – kalbėjo K. Juknienė.

Tačiau rašant rašaliniu parkeriu dėmesio reikia skirti ir sąsiuviniams – patys pigiausi nėra tinkami, mat jų lapai pernelyg ploni ir persigeria rašalas.

2019 08 26 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt