antradienis, spalio 26 d.
Trokštate meilės? 7 praktiškos rekomendacijos, kaip įveikti emocinį badą
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Meilė sau

Griežtas požiūris į save, savikritika ir perfekcionizmas gali nepastebimai baigtis vidiniu perdegimu. Atėjo laikas pasirūpinti savimi. Tik kaip tą padaryti? Siūlome kelias naudingas rekomendacijas, kurios pakeis jūsų santykį su savimi į gerąją pusę.

Kiek kartų mes susiduriame su nepateisinamais lūkesčiais? Kažkodėl manome, kad kiti mums privalo ką nors padaryti, pasirūpinti mumis. Dažnai kaltiname aplinkinius, kad jie netinkamai su mumis elgiasi, per mažai skiria dėmesio, nemyli. Visa tai išplaukia iš emocinio bado. Kad ir kaip keista, jį nuslopinti galima tik per meilę sau.

Nuo ko pradėti keisti požiūrį į save?

Pakankamai duoti sau – tai mūsų atsakomybė. Aplinkiniai tik atspindi mūsų požiūrį į save kaip veidrodžiai ir elgiasi atitinkamai, rašo portalas „B17“.  Šį faktą reikia priimti.  Liūdna, bet tai tiesa. Ir viskas ištaisoma,. Reikia tik prisiimti šią atsakomybę.

Rekomendacijos, kaip pagerinti savo gyvenimą

1. Girkite save už tai, ką darote. Pamirškite perfekcionizmą, atsižvelkite tik į patį faktą.  Parengėte ataskaitą laiku – „Aš – šaunuolis!“. Pagaminote gardžią vakarienę – „Aš – sumani meistrė!“

2. Mokykitės sakyti „Ne!“ Jūs taip pat galite pavargti, nemokėti arba nenorėti kažko daryti. Jūs turite tam teisę.

3. Sudarykite savo privalumų sąrašą, kuris prasidėtų: „Aš ir taip esu pakankamai geras/gera, nes...“ Tai padės atrasti savyje tas savybes, apie kurias visai pamiršote. Skaitykite tą sąrašą kas savaitę, vis papildydami jį naujais įrašais.

4. Nustatykite savo teigiamos energijos šaltinį, surašykite tuos  dalykus, kurie jus užpildo ir padeda pasirūpinti savimi.  Suraskite užsiėmimus, kurie papildo jūsų resursus.

5 .Tapkite savo asmeniniu fanu – palaikykite save bet kokiuose darbuose, pastebėkite visus laimėjimus. Geriausia juos įrašyti į specialų dienoraštį.

6.  Susimąstykite apie savo aplinką – atsikratykite negerų žmonių, kurie jums neša negatyvą. Stenkitės bendrauti su tais, kurie jus įkvepia ir priima.  „Pasakyk man, kas yra tavo draugas, ir aš pasakysiu, kas esi tu!“ Nepamirškite to taikyti sau.

7.  savo norus.  Trūksta džinsų, pasirūpinkite juos gauti. Suprantama, kad dabar vaikui/sutuoktiniui/tėvams kažko trūksta, bet jūsų poreikiai taip yra svarbūs.

Neraginame pirkti jachtos ir demonstruoti visiems, kaip save mylite, tačiau sielos gilumoje tikriausiai slypi visai realių norų, kurie būna nuslopinami kitų labui.  Ištraukite juos ir įgyvendinkite. Norite ką nors pakeisti – pradėkite nuo požiūrio į save pakeitimo.

2021 06 29 17:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt