sekmadienis, spalio 17 d.
Trys taisyklės moteriai, kuri pavargo būti visiems gera
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Moteris

Regis, protinga suaugusia moterimi būti sunku, tačiau iš tikrųjų tai yra kur kas lengviau, nei vykdyti sunkią misiją: stengtis patikti visiems ir klausytis kitų, užuot paisius savęs.

Visiems patogi moteris, bet nepatogi sau – tai nieko bendro neturi su laimingu gyvenimu.

Pirmoji suaugusios moters taisyklė:   tu – ne meduolis, kad visiems patiktumei!

Iš savo gyvenimo patirties ji žino, kad reikalavimai mokytis vienais dešimtukais, gerai elgtis, sėdėti suglaudus kelius ir visiems patikti sugalvoti tam, kad lengviau būtų valdyti mažą mergaitę.

Yra juoda ir balta spalvos. Ir yra daugybė tarpinių atspalvių. Neįmanoma viso gyvenimo pragyventi su baltais drabužiais, neužsidėjus ant jų nė vienos dėmelės. Reikia leisti sau kam nors būti blogai, nesigraužiant dėl to ir neatsiprašinėjant kiekviename žingsnyje dėl to, kad tokia esi.

Priimti save gerą, sėkmingą, gardų, aplietą nuo galvos iki kojų apsimestinio gerumo sirupu, gali kiekvienas. O priimti save blogą, pralaimėjusį ir dirginantį kai kuriuos žmones be priežasties, gali tik suaugęs žmogus.

Ši mintis galėtų išgelbėti milijonus merginų nuo bėdos. Nuo nesėkmingos santuokos ir despoto vyro, nuo vergovės darbe, kai darbdavys išsunkia visus syvus už minimalų atlyginimą, nuo savo tėvų ir tariamų draugų tironijos. Užtenka tik nustoti stengtis būti meduoliu, maloniu ir patogiu visiems.

Antroji suaugusios moters taisyklė: niekada neprisiimk svetimos atsakomybės!

Gerą mergaitę su tvarkingais kaspinėliais nuo mažumės moko nešti visus pasaulio sunkumus ant savo trapių pečių.  Būtent nuo jos elgesio priklauso močiutės sveikata. Jos širdis silpna. Štai mergaitė pradės dūkti, šokinėti, o močiutė ir numirs iš nuoskaudos. Ir tada mergaitė liks kalta. Nereikėjo šokinėti.

Būtent nuo mergaitės pažymių mokykloje priklauso motinos nuotaika. Jeigu ji būtų pirmūnė – mama džiaugtųsi. Tačiau mergaitė gavo devynis, o gal net ir septynis. Dabar mama verks ir užlies savo ašaromis visą butą, visus namus, visą mikrorajoną. Ir dėl visko kalta bus mergaitė.

Gal jūs juokiatės? Visai nejuokinga, nes yra daug suaugusių moterų, kurios iki šiol  klauso tokių kvailų kaltinimų. Jos iki šiol velka ant savo pečių viso pasaulio naštą. Tik suaugusiųjų gyvenimas, lyginant su mergaitės padėtimi, yra kur kas sunkesnis. Jis yra toks sunkus, kad gali ir sutraiškyti.

Tokios moterys nualina save tiek, kad suserga rimtomis ligomis, skirtingai nuo močiutės (paprastai labiausiai nuo vaikų triukšmo „mirštančios“ senolės išgyvena iki 90–95 metų). O minėtos moterys sudega kaip žvakės įvairiuose „pagalbiniuose“ darbuose, o paskui taip ir gyvena – išdegusios, išsekusios, velkančios svetimą naštą ir gyvenančios svetimus gyvenimus. Atsakyti už save yra didelis gėris. Čia svarbios abi dalys: ir „atsakyti“, ir „už save“.

Trečioji suaugusios moters taisyklė: neleisti paversti savęs nuvarytu arkliu!

Žmonės mąsto štampais ir mėgsta dalyti patarimus.  Tai visai ne naujiena.  Problema ta, kad tie patarimai duodami, atsižvelgiant į asmeninę naudą ir savijautą.

Pavyzdžiui, Vasilisa Išmintingoji gėdina jauną mamą dėl į arklio uodegą surištų neplautų plaukų. Ji mano, kad tvarkinga šukuosena – didelis pliusas ir nesupranta, kaip galima jos atsisakyti.

Vasilisa iš tikrųjų vaikšto su tvarkinga šukuosena – ji artėja prie pensinio amžiaus. Išpuoselėta išvaizda padeda jai išsilaikyti aukštumoje, išsaugoti įtaką ir pajamas.  O jauna mama su arklio uodega nemiegojusi kelias naktis – vaikas sirguliuoja, jam diegia pilvuką ar kalasi dantys.  Geriausias būdas atgauti jėgoms jai būtų  pagaliau išsimiegoti.  O šukuosena (sporto klubas, manikiūras ir asmeninio vystymosi kursai) – papildomas resursų eikvojimas.

Jeigu plaukus į arklio uodegą susiriš Vasilisa Išmintingoji – tai bus resursų praradimas. Jeigu tai daro jauna motina – resursų atstatymas. Ir susigaudyti, kas vyksta iš šalies būna sunku.

Gera mergaitė nėra išmokyta susigaudyti, kas ir kur – kur yra perteklius, o kur trūkumas. Tikėdamasi atgauti jėgas ir  pasiekti idealą, ji daro daugybę nereikalingų, visuomenės nustatytų judesių, kurių galima būtų išvengti.

O išmintinga suaugusi moteris mokosi paisyti savo kūno ir širdies, remtis savo pojūčiais, o ne kopijuoti kitų.

Atrodo, kad būti suaugusia moterimi yra sunku. Kiek daug visko reikia mokėti! Bet iš tikrųjų tai yra gerokai lengviau, nei vykdyti neįvykdomą misiją: stengtis įtikti visiems,  prisiimti atsakomybę už visą pasaulį, klausyti visų iš eilės, užuot klausius tik savęs.

Šaltinis: morena-morana.livejournal.com

2021 06 28 08:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt