antradienis, spalio 19 d.
Trys universalūs problemų sprendimo būdai
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Neišsprendžiama problema

Gyvenime kiekvienam pasitaiko susidurti su tokiais uždaviniais, kurių sprendimo niekaip nepavyksta rasti. Siūlome išmėginti tris būdus, kurie padės surasti sprendimą.

Kasdien tenka spręsti įvairiausias problemas, bet kai kurios iš jų kartais pasirodo besančios kieti riešutėliai, o šabloniniai sprendimai ne visada tinka ir garantuoja gerą rezultatą. Tokiais atvejais verta pabandyti pasielgti kitaip.

1 būdas

Sprendimas iš kito galo

Negalite suprasti, kaip veikti ir nuo ko pradėti narplioti šį problemų raizginį? Pradėkite nuo... kito galo.

Ar kada nors sprendėte rebusus – labirintus žurnaluose? Paprastai einant nuo pradžios iki galo reikia išbandyti kelis variantus, rizikuojant atsidurti aklavietėje. Vaikai šiuos rebusus išsprendžia savitai: jie juda nuo galo į pradžią. Pabandykite ir jūs tokiu būdu išspręsti savo problemą.

Tarkime, jums reikia nuspręsti, kokią grindų dangą geriausia būtų išrinkti virtuvei. Užuot peržiūrinėję įvairius variantus, įvertinę jų praktiškumą, kokybę, kainą, įsivaizduokite, kad danga jau patiesta jūsų virtuvėje. Kokia ji turi būti, kad patenkintų jūsų reikalavimus? Po to, kai suprasite, ko jums reikia , tinkamiausio varianto paieškos pagreitės.

2 būdas

Informacijos surinkimas

Kuo daugiau informacijos apie dominantį objektą surinksite, tuo didesni bus jūsų šansai priimti teisingą sprendimą. Viskas vyks kaip žaidžiant žaidimą „Šilta– šalta“. Užuominos nukreipia jus tinkama linkme ir jūs surandate reikalingą daiktą.

Tarkime, kad norite gauti darbą konkrečioje kompanijoje. Jūs žinote, kad dirbti joje yra garbinga, atlyginimai geri ir yra laisva vieta. Ką dar galima sužinoti? Pasidomėkite, koks tos kompanijos reitingas. Kokių ten yra padalinių (galbūt atsirado daugiau laisvų vietų)? Koks vadovavimo stilius? Ar dažnai vyksta kadrų kaita? Socialiniuose tinkluose galima rasti ten dirbančiųjų asmenų profilius. Pabendravę su jais, galite sužinoti, kad sprendimą dėl naujų darbuotojų priima ne vadovas, o jo pavaduotojas. Tada suprasite, kad reikia kreiptis tiesiai į jį. Kuo daugiau žinių surinksite, tuo aiškiau suprasite, kaip jums reikia elgtis.

3 būdas

Nauja uždavinio formuluotė

Niekaip negalite suprasti, kur gauti pinigų ir apskritai – kaip gyventi toliau šios savo asmeninės finansinės krizės sąlygomis. Pabandykite pakeisti problemos formuluotę. Galbūt šis triukas pakuždės jums , kur ieškoti atsakymo. Pavyzdžiui, vietoj klausimo: „Kur gauti pinigų?“, paklauskite savęs: „Kaip man susikurti gerą gyvenimą?“. Po tokio klausimo surašykite savo pagrindinius poreikius ir gausite apytikrį skaičių, kiek pinigų jums reikia.

Iš čia logiškai išplauks kitas klausimas: „Kur galėčiau gauti tokią sumą?“ Toliau išnagrinėkite visus įmanomus variantus.

2021 09 30 10:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt