šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Tu gali mesti rūkyti!
tiesa.com

Pradedantieji rūkyti mano, kad bet kada galės mesti rūkyti, tačiau statistika negailestinga: 90 procentų rūkančiųjų nori atsikratyti šio įpročio, bet be kitų pagalbos rūkyti meta... vos vienas procentas. O juk mesti rūkyti yra efektingesnis būdas apsisaugoti nuo ligų, negu bet kuri kita medicinos profilaktikos priemonė.

 Metus rūkyti, sveikata pradeda gerėti iš karto. Daugiausia nikotino iš organizmo pasišalina per pirmąsias 2–3 dienas.

Jeigu tikite savo jėgomis, pabandykite mesti rūkyti patys.

• Niekada negalvokite, kaip sunku gali būti mesti rūkyti.

• Užrašykite ant popieriaus visas priežastis, kodėl reikėtų nerūkyti. Kiekvieną vakarą, eidami miegoti, pakartokite vieną iš priežasčių 10 kartų.

• Paskirkite M (metimo) dieną ir meskite. Niekam neleiskite jos pakeisti. Vėliau galėsite švęsti šią nerūkymo datą kiekvienais metais. Nemeskite rūkyti „amžinai“ – pirmiausia vienai dienai, paskui dar dienai ir t. t.

• Atminkite, mesti nėra lengva, bet tai įmanoma.

Abstinencijos simptomai yra laikini, paprastai jie tęsiasi 1–2 savaites, ir jas atsilaikius bus jau lengviau.

• Susilažinkite su draugu, kad nuo M dienos mesite rūkyti.

• Atidėkite kasdien cigaretėms skirtus pinigus į taupyklę.

Kaip mesti rūkyti?

Mažinkite cigarečių skaičių. Surūkykite tik pusę cigaretės. Kasdien vėlinkite pirmosios cigaretės užsidegimą 1 valanda. Iš pat pradžių nuspręskite, kiek cigarečių tą dieną surūkysite. Už kiekvieną papildomą cigaretę atidėkite į taupyklę pasirinktą sumą pinigų. Pasistenkite, kad „po ranka“ būtų ne cigaretė, o stiklinė sulčių. Jei pasiseks sumažinti per dieną surūkomų cigarečių skaičių iki 7, pats laikas paskirti visiško metimo dieną.

Nerūkykite „automatiškai“. Nepirkite cigarečių po kelis pakelius. Laikykite cigaretę priešingoje rankoje nei esate įpratę, cigarečių pakelį laikykite vis kitoje, neįprastoje vietoje.

Padarykite rūkymą nemalonų. Jei mėgstate rūkyti su draugais, rūkykite vieni. Pastatykite savo kėdę į nepatogią vietą, kurioje negalėtumėte galvoti nieko kito, tik apie cigaretes ir jų neigiamą poveikį. Netuštinkite peleninės – ji primins jums, kiek surūkėte cigarečių per dieną, nemaloniai nuteiks ir senų nuorūkų kvapas. Rinkite visas savo nuorūkas į didelį stiklinį indą, kad matytumėte, kiek šiukšlių sukuriate.

Prieš metant. Išvalykite savo drabužius, kad neliktų cigarečių kvapo.

Metimo dieną. Išmeskite visas cigaretes, degtukus ir žiebtuvėlius. Surašykite sąrašą daiktų, kuriuos norėtumėte įsigyti. Kainas rašykite pagal cigarečių pakelių kainą. Tą dieną būkite labai užsiėmę, daug judėkite. Priminkite savo draugams, šeimos nariams, kad šiandien jūsų M diena, paprašykite jų pagalbos. Pasilepinkite mėgstamu maistu ar suruoškite ką nors įdomaus, šventiško šiai dienai pažymėti.

Metus rūkyti. Apsilankykite pas stomatologą, pašalinkite nuo dantų tabako akmenis – tegul gražūs dantys padeda jums nerūkyti. Susikurkite švarią, gaivią nerūkymo aplinką aplink save darbe ir namuose. Nusipirkite kvepiančių gėlių – būsite maloniai nustebintas jų kvapo. Pirmąsias nerūkymo dienas stenkitės praleisti tik tokiose vietose, kur rūkyti negalima.

Gerkite kuo daugiau vandens ir vaisių sulčių (venkite gėrimų su kofeinu). Venkite alkoholio, kavos ir kitų su rūkymu susijusių gėrimų. Jei jums norisi kažką (cigaretę) laikyti rankoje, pažaiskite su pieštuku, sąvaržėle… Čiulpkite ledinukus, sukąskite tarp dantų krapštuką.

Venkite pagundų. Pavalgę, vietoje rūkymo, išsivalykite dantis ar išeikite pasivaikščioti. Jei buvote įpratę rūkyti vairuodami, įsijunkite mėgstamą radijo stotį, paklausykite muzikos ar važiuokite (jei galite) visuomeniniu transportu.

Venkite situacijų, kurių metu dažniausiai rūkydavote (žiūrėti mėgstamą TV laidą, sėdėti mėgstamoje vietoje, gerti kokteilį prieš pietus ir kt.). Jei dalyvaujate vakarėlyje, kur yra daug pagundų parūkyti, pasirinkite nerūkančiųjų kompaniją.

Jei noras rūkyti labai stiprus.Visada turėkite kišenėje: obuolį, saulėgrąžų, razinų, becukrės kramtomosios gumos. 10 kartų giliai įkvėpkite, paskutinį įkvėpimą sulaikykite kiek galite ilgiau. Nusiprauskite po dušu, vonioje. Vietoj cigaretės užsidekite smilkalą arba žvakę. Pagalvokite, kiek pastangų padėjote, kad nerūkytumėt.

Užsiimkite nauja veikla. Užsiimkite veikla, kurios metu rūkyti sunku ar neįmanoma, pavyzdžiui, plaukiant, žaidžiant tenisą ar tinklinį. Kai cigaretės troškimas būna labai stiprus, nusiplaukite rankas arba išplaukite indus. Užsiimkite daug rankų darbo reikalaujančia veikla. Metę rūkyti, negalvokite, kad jūs tuoj pat priaugsite daugiau svorio. Jūs tik pradedate dažniau užkandžiauti, todėl susirūpinkite savo maisto racionu.

2014 08 17 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt