šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Vėluoti – negražu, bet... labai sveika
tiesa.com

Mokslininkai rado kai kurių žmonių nepunktualumo paaiškinimą ir tikina, jog tai yra sėkmingų bei kūrybingų asmenybių yda.

 Visi turime draugą, pažįstamą ar kolegą, kuris amžinai visur vėluoja. Ir tikrai ne iš piktos valios – tiesiog jų tokia prigimtis. Yra žmonių, jaučiančių laiką ir mokančių tobulai jį valdyti. Bet kliniškai nepunktualioms personoms tai neįgyvendinama svajonė. Ir bėda. Mat šiuolaikiniame verslo pasaulyje toks elgesys laikomas nemandagiu, neišsiauklėjimo ir neprofesionalumo požymiu.

Dar daug būtų galima pažerti priekaištų laikrodžio „nepažįstantiems“ žmonėms, jei ne naujausias psichologų atradimas.

Sėkmingos asmenybės bruožas

Pasirodo, vėlavimas neturi visiškai nieko bendra nei su nepagarba, nei su tingumu. Jis viso labo reiškia, kad žmogui tenka spręsti pernelyg daug problemų ir dirbti per daug darbų vienu metu. Būtent „devyndarbystė“, mano psichologai, priverčia mus prarasti laiko pojūtį.

O būtent visi sėkmingi, šio to gyvenime pasiekę žmonės yra pratę dirbti kelis darbus vienu metu, vykdyti veiklą keliose sferose.

Vėluoja optimistai

Jeigu amžinai nieko nespėjate – taip pat ir darbe, galite save pasveikinti: esate optimistas. Psichologų aiškinimu, kiekvieną mielą dieną ko nors padaryti nespėja žmonės, laikantys tai normaliu dalyku. O iš grafiko jie išsimuša dėl labai paprastos priežasties: nes mano turintys gerokai daugiau laiko nei iš tikrųjų.

Niekam ne paslaptis, kad pozityvus mąstymas – asmenybės bruožas, užtikrinantis gyvenime didesnę sėkmę. Tarp prekybininkų atlikti tyrimai parodė, jog optimistai sudaro 88 proc. daugiau sėkmingų sandorių nei jų kolegos. Bet ir tai dar ne viskas.

Optimizmas – ta pati charakterio savybė, verčianti jus nuolat vėluoti, – užtikrina jums ir ilgesnį gyvenimą. Nes jeigu žvelgiate į gyvenimą pozityviai, tai ir jūsų nervų sistema nekliba, ir stresas ne toks baisus, ir širdis sveika.

 [6140]

Kartais netgi galima

Dar 6-ajame dešimtmetyje psichologai buvo pradėję skirstyti žmones į du sąlyginius tipus. A tipo asmenybės buvo apibūdinamos kaip veržlios, nervingos, B tipo – atsipalaidavusius, kūrybingos prigimties. Tai štai: nuolat vėluojantys žmonės priklauso antrajam – B tipui.

Moksliniai tyrimai parodė, kad skirtingo temperamento asmenybės skirtingai suvokia laiką. Kartą per eksperimentą jo dalyviai buvo suskirstyti į grupes pagal sąlyginį asmenybės tipą – A ir B. Tada tyrėjai lygiai minutei įjungė sekundmatį, o šiai ištiksėjus paklausė žmonių, kiek, jų nuomone, prabėgo laiko. A tipo asmenybių atsakymų vidurkis buvo 58 sekundės, B tipo – ne mažiau kaip 77 sekundės.

Išvada? Jus nekalti dėl to, kad visada vėluojate, nes suvokiate laiką kitaip nei punktualūs žmonės. Taigi retkarčiais vėluoti yra visiškai normalu. Tai moksliškai įrodytas faktas!

Sergejus STONKUS

2017 02 11 08:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt