šeštadienis, birželio 6 d.
Vilkų pamoka žmonėms: kaip rūpintis vieni kitais
tiesa.com

Vilkai – bendruomeniniai gyvūnai ir yra labiausiai prisitaikę gyventi grupėmis. Nors jau ilgą laiką juos naikina ūkininkai ir medžiotojai, tačiau jų didelis rūpestis savo šeimos nariais, padeda jiems išlikti nepaisant visko.

Būtent vilkus, labai dažnai nurodo kaip pavyzdį, kaip žmonės turėtų rūpintis vieni kitais.

Jeigu vilkų gauja nusprendžia keisti savo gyvenimo vietą, jie išsiruošia į ilgą kelionę nepalikdami nei vieno savo gaujos nario. Jauni, seni ar ligoti vilkai keliauja kartu.

Vilkų gaujos „žmogiškumas“ pavaizduotas nuotraukoje. Iš priekio eina patys silpniausi (pažymėti geltonai), tai dažniausiai būna seni ir ligoti vilkai. Tik nuo jų priklauso kokiu tempu eis kiti gentainiai. Jeigu šie nusprendžia pailsėti, ilsisi visas būrys. Jeigu jie eitų paskutiniai – atsiliktų nuo visų ir galiausiai žūtų.

Už jų eina penki stiprūs ir greiti vilkai (pažymėti raudonai) kurie esant reikalui galėtų apginti silpniausius.

Centre – likusieji gaujos nariai, o už jų vėlgi penki stipriausi vilkai. Paskutinis (pažymėtas mėlynai) eina vilkų gaujos vadas, kuris viską kontroliuoja ir prižiūri ar visi laikosi nustatytos tvarkos.

Toks vilkų išsidėstymas padeda seniausiems ir ligotiems neatsilikti, o taip pat suteikia galimybe esant poreikiui padėti ir pasirūpinti vieni kitais.

[5303]

www.anomalija.lt

2016 11 13 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt