antradienis, gegužės 17 d.
3,6 prom. prie vairo pripūtusi verslininkė teisinosi: tądien sužinojo apie mylimojo dvigubą gyvenimą
Dominykas Griežė
Unsplash
Kaltės jausmas

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai buvo pateikti vairuotojai, sostinėje prie vairo sėdusiai esant net 3,6 prom. girtumui (esant tokiam girtumui dažnai būna sunku net paeiti, nekalbant apie automobilio vairavimą). Moteris pripažino, kad vairavo išgėrusi, tačiau teigė, kad tokį poelgį išprovokavo tądien nutikusi asmeninė drama.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta vairuotoja policijai įkliuvo šių metų birželio 7 d. po 20 val., kai Vilniuje, A. Šabaniausko gatvėje, vairavo „Chrysler“ markės automobilį būdama neblaivi. Patikrinę pareigūnai nustatė jei ne rekordinius, tai vis tiek įspūdį darančius rezultatus – moteris prie vairo sugebėjo sėsti esant 3,6 prom. girtumui.

Apie vairuotoją pranešė žmonės. Pasak jų, „Chrysler“ automobilis ties Santariškėmis pavojingai manevravo, kliudė šaligatvius.

Bylos metu moteris teigė, kad nusikaltimo priežastimi tapo tądien sužinota žinia apie gyvenimo draugo, su kuriuo prieš tai gyveno penkerius metus, dvigubą gyvenimą. Naujieną vairuotoja priėmė skaudžiai, dėl streso neveikė galva, todėl moteris, iš darbo važiuodama namo, pasiėmė butelį trauktinės „Dainava“ ir, kol nuvažiavo nuo darbo link namų Santariškėse, kaip pati teigė, išgėrė pusę butelio.

Pasak vairuotojos, pareigūnai ją sustabdė jau prie pat namų, tikėtina, kad apie ją pranešė pašaliniai žmonės, matę ją automobilyje geriant spalvotą skystį. Anot moters, nors nustatytas girtumas buvo itin didelis, pati taip apgirtusi ji nesijautė, o 3,6 prom. galėjo atsirasti todėl, kad alkoholio gurkštelėjo prieš pat prisistatant pareigūnams.

Toks įvykis trisdešimt metų vairuojančiai verslininkei, anot jos pačios, tapo didele pamoka – teko gėdytis, nemiegoti naktimis.

Nors tokiais atvejais įprastai teismas be kalbų atima teisę vairuoti, vilnietė prašė teisių atėmimo terminą sumažinti kaip tik įmanoma – vairuotojo pažymėjimas reikalingas jos verslui, kuris, nors ir nedidelis, stabiliai auga, prisideda prie šalies bendrojo vidaus produkto didinimo. Anot verslininkės, be teisės vairuoti ji prarastų reikalingą licenciją, negalėtų atlikti dalies darbo.

Kelioms bendrovėms vadovaujanti verslininkė taip pat prašė nutraukti bylą ir pagal laidavimą atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės, laiduotoja paskiriant seserį. Su pastarąja, kaip teigė, ją sieja itin artimas ryšys, prieš ją buvo itin gėda dėl nutikusios istorijos. Tačiau kartu moteris nurodė, kad sesuo neturi jokių santaupų, todėl kaip laiduotoja neturėtų sumokėti užstato.

Įprastai tokiose bylose iš neblaivių vairuotojų konfiskuojami nusikaltimo įrankiai – automobiliai. Šiuo atveju situacija buvo kiek keblesnė, nes, kaip paaiškėjo, automobilis priklausė ne pačiai verslininkei, bet bendrovei. Dėl šios priežasties nutarta konfiskuoti ne patį automobilį, bet jo vertę atitinkančią pinigų sumą.

Dėl automobilio vertės kilo klausimų – nors iš pradžių „Chrysler“ buvo įvertintas beveik 3 tūkst. eurų, vėliau vairuotoja teismui pateikė pačios užsakytą išvadą, kad automobilis realiai vertas tik 1 tūkst. eurų, o ši išvada esą yra tikslesnė, nes ją padarė ekspertai, realiai apžiūrėję automobilį.

Kadangi prokurorė pritarė, kad verslininkę galima atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, teismas pritarė šiam prašymui – teisėja Aušra Dambrauskienė baudžiamąją bylą nutraukė ir moterį perdavė sesers globai, šiai sumokant 500 eurų užstatą (pinigų moteris neteks, jei sesuo vėl prisidarys nemalonumų). Kartu verslininkei atimta teisė vairuoti vienus metus, teks sumokėti 1 tūkst. eurų – tiek galiausiai buvo įvertintas automobilis, kuriuo padarytas nusikaltimas.

2021 11 15 10:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt