pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
A. Armonaitė: abejonės galimybių pasu yra vakcinacijos kvestionavimas
BNS
BNS foto
Aušrinė Armonaitė

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad parašų rinkimas protestuojant dėl galimybių paso kvestionuoja ir stabdo vakcinavimo nuo koronaviruso procesą.

„Na, kiekvienas toks parašų rinkimas, kreipimaisi tiesiog pristabdo skiepijimo procesą“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Armonaitė.

„Kiekvienas kvestionavimas šio sertifikato yra iš esmės kvestionavimas vakcinacijos. Man atrodo, kad dabar reikia ypatingai didelio susitelkimo, kad skiepijimo tempai būtų kuo didesni, kad nebūtų jokių ribojimų“, – teigė ji.

Pasak ministrės, susirgimų koronavirusu skaičius Lietuvoje pradės augti, plintant omikron atmainai, todėl šiuo metu „mums kritiškai svarbu“ skiepytis sustiprinančiąja doze.

Trečiadienį grupė žinomų žmonių, visuomenininkų prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė kreipimąsi su, kaip jie patys teigia, daugiau nei 100 tūkst. Lietuvos gyventojų parašų ir juo paragino šalies vadovą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso konstitucingumo išaiškinimo.

Lapkritį Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti grupės opozicinių parlamentarų analogišką prašymą.

Tačiau į teismą kreipusis prezidentui, galimybių pasas nustotų galioti, kol būtų pateiktas teismo išaiškinimas.

Šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis trečiadienį pranešė, kad prezidentas paragino Konstitucinį Teismą „maksimaliai greitai“ išnagrinėti Seimo narių kreipimąsi dėl galimybių paso konstitucingumo, tačiau pats atskirai į teismą nesikreips.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 29 16:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt