šeštadienis, spalio 31 d.
A. Armonaitė: bet kokia kaina į valdžią nesiveršime, nepardavinėsime sielos dėl kėdžių
Alfa.lt

Netikėtai gerai pirmajame rinkimų ture pasirodžiusi Laisvės partija iškovojo aštuonis mandatus, dar daugiau mandatų gali gauti antrame ture. Naujas politinis darinys gali tapti geidžiamu partneriu koalicijos formavime, tačiau partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad Laisvės partija su bet kuo į koaliciją neis.

„Turėjome pirmą rinkimų turą, bet tai dar nėra finalas. Dar vieną svarbų finalą turėsime antrame ture, tuomet ir reikėtų kalbėtis. Turime prioritetus, tačiau bet kokia kaina į valdžią nesiveršime, nepardavinėsime sielos dėl kėdžių“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė.

Visgi politikė kelis kartus pažymėjo, kad nereikėtų kapstytis praeityje.

A. Armonaitė pabrėžė, kad Laisvės partija sėkmingų rezultatų pasiekė nepaisant to, kad neturėjo valstybės dotacijos – naujoji partija buvo remiama daugiausia privačių asmenų.

Priima kaip komplimentą

Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis teigia, kad nemato galimybės dirbti su liberalais, o Laisvės partija peršama į koaliciją su konservatoriais ir Liberalų sąjūdžiu, A. Armonaitė teigė, kad iki šiol dėl koalicijos nebuvo tartasi nei su viena, nei su kita politine jėga.

Tuo tarpu R. Karbauskio pareiškimų, kad Laisvės partija yra bene vienintelė partija, su kuria nenorėtų sėsti prie derybų stalo, partijos pirmininkė nesureikšmino. „Priimsime tai, kaip komplimentą“, – sakė A. Armonaitė.

Prioritetai – švietimas, žmogaus teisės

Laisvės partijos pirmininkė teigė, kad galimus partnerius Seime rinksis atsižvelgdami į partijos iškeltas prioritetines sritis – švietimą, žmogaus teises.

„Manau, žmonės išgirdo žinią, kad švietimas turi tapti svarbiausiu tikslu valstybėje“, – sakė A. Armonaitė.

Laisvės partijos pirmininkė taip pat teigė, kad daug diskusijų ir prieštaros keliantis partijos nusistatymas įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas po rinkimų neliks užmirštas. „Europoje liko vos kelios valstybės, to neįteisinusios. Nesinori, kad „apsikrikštytume“ paskutiniai“, – sakė A. Armonaitė.

2020 10 12 13:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt