pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
A. Armonaitė „krizelėje“ su Kinija įžvelgia geras galimybes Lietuvai
BNS
BNS foto
Aušrinė Armonaitė

Ekonomikos ir inovacijų ministrė pareiškė, kad konfliktas su Kinija dėl Taivaniečių atstovybės Vilniuje Lietuvai reiškia postūmį tapti viena konkurencingiausių valstybių regione. Be to, pasak Aušrinės Armonaitės, skatindama Lietuvos įmones ieškoti naujų rinkų Vyriausybė padvigubins komercijos atstovybių skaičių visame pasaulyje.

„Ši krizelė, į kurią mes papuolėme dėl to, kad Kinija nusprendė mus išimti iš muitinės sistemų, mums turi būti galimybė tapti pačia konkurencingiausia valstybe bent jau regione tai tikrai, bet tikiuosi – ir Europos Sąjungoje“, – LRT radijui antradienį sakė ministrė.

Pasak jos, norėdama didinti konkurencingumą, Lietuva turi tapti dar draugiškesne valstybe mokestine prasme, galbūt svarstyti apie pelno neapmokestinimą.

A. Armonaitė pabrėžė, kad šiuo metu būtina gilinti ekonominius ryšius su Taivanu, nors dėl santykių su šia valstybe Lietuva užsitraukė Kinijos rūstybę.

„Taivanas yra viena pažangiausių ekonomikų pasaulyje, dėl to Lietuva Taipėjuje ruošiasi atidaryti prekybos atstovybę, tikimės, kad jų investicijos pasieks Lietuvą, o mūsų eksportuotojai galėtų išvežti prekes į naujas rinkas“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Praėjusią savaitę Taivano atstovai patvirtino, kad per specialų investicinį fondą į Lietuvą ruošiasi investuoti 200 mln. JAV dolerių.

Kada pirmos investicijos pasieks Lietuvą, ji neprognozavo ir patarė to klausti Taivano Nacionalinės plėtros tarybos ministro Ming-Hsin Kungo, su kuriuo A. Armonaitė planuoja susitikti antradienį.

Ministrė tikino, kad dėl Kinijos spaudimo užsienio kapitalo įmonės iš Lietuvos trauktis kol kas nežada.

„Tokių žinių nėra. Lietuva yra viena labiausiai skaitmenizuotų valstybių pasaulyje, ji patrauklumo neprarado, reputacija nesugadinta“, – sakė A. Armonaitė, komentuodama informaciją, kad Vokietijos automobilių dalių milžinė „Continental“ patiria Kinijos spaudimą.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė pripažino, jog Kinijos spaudimą patiria ir Lietuvoje veikiančios užsienio kapitalo įmonės.

„Visų, kokios yra naudojamos šiuo metu neprognozuojamos autoritarinės valstybės (sankcijų – BNS) arsenalo priemonės, matyt, neįvertinome iki galo. Ir jos naudojamos ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš kitas Europos Sąjungos šalis. Lietuvoje veikia užsienio kapitalo įmonės, prieš jas irgi nukreiptos tos priemonės“, – antradienį Seimo Lietuvos regionų frakcijos nariams teigė viceministrė.

Ji pabrėžė, kad nukentėjusios įmonės ne visada suinteresuotos pasidalinti informacija. Pasak jos, verslas siekia rasti būdų, kaip arba apeiti ribojimus, arba išspręsti situaciją kitaip.

„Nepaisant to, kad viešojoje erdvėje girdėjome labai daug įvairiausių skaičių, įmonės ne visada yra suinteresuotos pasidalinti informacija, ypač tikslia. Kiekvienas verslas siekia rasti būdų, kaip arba apeiti apribojimus, arba išsispręsti situaciją kitaip“, – aiškino J. Neliupšienė.

„Mes tų įmonių duomenų turime labai mažai – kol kas 70-80 įmonių yra deklaravę, kokie jų yra galimi nuostoliai ir kokie jie gali būti ateityje“, – pridūrė viceministrė.

J. Neliupšienė pabrėžė, kad Kinija nėra svarbiausia Lietuvos prekybos partnerė.

Užsienio žiniasklaida rašė, jog Kinija spaudžia „Continental“ nebenaudoti jos gamykloje Lietuvoje, Kauno rajone pagamintų komponentų. Pati įmonė šios informacijos nekomentuoja.

A. Armonaitė taip pat patvirtino, kad jau vasarį nukentėjęs šalies verslas galės pretenduoti į valstybės finansinę paramą. Be to, pasak jos, jau priimtas sprendimas padvigubinti Lietuvos komercijos atstovybių skaičių visame pasaulyje.

„Kalbant apie pagalbą svarbu ne tik amortizuoti nuostolius, kurių dabar patiria verslas, bet ir kurti naujas galimybes nukreipti savo produktus į naujas rinkas. Esame priėmę sprendimą padvigubinti savo komercijos atstovybių skaičių visame pasaulyje, bus daugiau žmonių, kurie verslui padės tai padaryti. Aktyviai ieškome tų rinkų. Iš šios krizės turime išeiti stipresni ir konkurencingesni, nei buvome“, – kalbėjo ministrė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 11 09:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt