ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
A. Bilotaitė apie galimus migrantų ryšius su teroristais: nereikia kelti panikos
BNS
Stop kadras
Agnė Bilotaitė

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nedetalizuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) informacijos apie galimus keliolikos migrantų ryšius su teroristais.

Spaudos konferencijoje penktadienį ji patikino, kad tarnybos identifikuoja grėsmes ir visuomenė turėtų jaustis saugi.

„Norėčiau nuraminti visus, mūsų visuomenę, kadangi mūsų institucijos savo darbą dirba profesionaliai. Visi asmenys identifikuojami, atitinkamai yra imamasi reikalingų procesų ir veiksmų. Tikrai nereikėtų kelti panikos, nes mūsų institucijos vertina visas rizikas, ir, jeigu reikia, imasi visų veiksmų tam, kad apsaugotų mūsų visuomenę“, – teigė A. Bilotaitė.

Anot jos, institucijos reaguoja pagal nustatytus algoritmus „ir esant reikalui tie asmenys yra išsiunčiami arba imamasi kitų saugumo priemonių, kad visuomenė būtų apsaugota“.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas portalui delfi.lt tvirtino, kad nustatyta „keliolika tokių asmenų, kurie pateko į Lietuvą kaip neteisėti migrantai, ir apie kuriuos mes jau turime informaciją, jog jie siejami su viena ar kita teroristine organizacija ar grupuote“.

L. Kasčiūno teigimu, nuo liepą įvestos ekstremalios situacijos, iš Lietuvos jau išsiųsti keturi su terorizmu susiję asmenys, dar per dešimt yra stebimi, dėl jų sprendimas nepriimtas.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 15 13:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt