šeštadienis, gegužės 21 d.
A. Dulkys apie apmokėjimą už testus: mes finansuojame kažkieno baimę ir įgeidžius
BNS
Fotobankas
Koronaviruso testas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad klausimas dėl apmokėjimo už testus yra susijęs ne su epidemiologija, o su efektyviu viešųjų finansų valdymu. Jis abejoja, ar visų mokesčių mokėtojų pinigais derėtų finansuoti kažkieno baimes.

Taip jis kalbėjo prezidentui Gitanui Nausėdai vetavus Vyriausybės teiktą įstatymą, kuriuo buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.

Pasak A. Dulkio, Vyriausybė siekia finansuoti efektyviausią priemonę virusui valdyti – skiepus.

„Konstitucija Vyriausybę ir Seimą įpareigoja valstybės biudžeto lėšas naudoti racionaliai ir Vyriausybės pagrindinis akcentas teikiant šitą įstatymo projektą buvo (...) finansuoti efektyviausią priemonę, finansuoti sprendimą, kuris iš esmės padeda kovoti su virusu, o ne laikiną testavimo priemonę“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė ministras.

„Kai kam nors atrodys, kad jiems reikia 3 mln. eurų, 5 mln. eurų tiems patiems medikų atlyginimams, mokslo finansavimui, inovacijoms, tai pagalvokime, kad tais 19 mln. eurų, kuriuos mes išleidžiame testavimui neefektyvaus sprendimo, visų mokesčių mokėtojų pinigais, mes finansuojame kažkieno baimę, kažkieno įgeidį“, – teigė A. Dulkys.

„Jis (šis klausimas – BNS) nėra epidemiologinis, jis yra principinis apie tai, kaip mes tvarkomės su valstybės finansais“, – kalbėjo jis.

Įstatymą vetavęs prezidentas teigė, kad mokami profilaktiniai testai „padarytų meškos paslaugą“ valdant pandemiją.

Anot jo, dėl mokamų tyrimų nukentėtų testavimo prieinamumas, o tai lemtų pavėluotą COVID-19 diagnostiką ir nekontroliuojamą viruso plitimą.

G. Nausėda taip pat sakė, kad sprendimas toliau skaldytų visuomenę ir mažintų pasitikėjimą valstybe.

Vyriausybės iniciatyva Seime priimtos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos numatė, kad periodiškai testuotis turintys nepasiskiepiję darbuotojai nuo gruodžio 1 d. tai darytų savo lėšomis.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, tai medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas 7–10 dienų.

Seimo valdantieji sako, kad sieks atmesti prezidento veto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 04 12:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt