antradienis, sausio 26 d.
A. Dulkys: artimiausiu metu prireiks mažiausiai 500 papildomų lovų ligoninėse
Alfa.lt

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad ir toliau blogėjant situacijai dėl koronaviruso artimiausiu metu prireiks mažiausiai 500 papildomų lovų ligoninėse, tačiau didžiausias klausimas bus dėl medikų personalo.

„Artimiausiu metu pagal tai, kaip dėliojasi dinamika, mums, panašu, reikės galvoti dar apie mažiausiai 500 papildomų lovų. Lovos – gerai skamba, bet už jų stovi mūsų medikų bendruomenė, specialistai ir čia bus didysis klausimas“, – žurnalistams sekmadienį po Vyriausybės posėdžio sakė ministras.

Sekmadienio duomenimis, šalies ligoninėse gydoma per 2,2 tūkst. COVID-19 pacientų, 191 iš jų – reanimacijoje.

Pasak A. Dulkio, pokyčių ketinama imtis ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), atsakingo už atvejų epidemiologinius tyrimus, veikloje.

„Mes ruošiamės diskutuoti ir labai stipriai peržiūrėti NVSC veiklą ir pakeisti tam tikrą paradigmą, pakeisti kai kuriuos darbo principus, kurie mums padėtų greičiau identifikuoti ir izoliuoti tam, kad mes sustabdytume tą grandinę“, – teigė A. Dulkys.

Jis sakė, kad NVSC ketinama atsisakyti „beprasmio darbo“ vykdant epidemiologinius tyrimus.

„Viena iš minčių, kurią ruošiamės aptarti – pakeisti patį principą, kad mes nebedarytume darbo, kuris yra beprasmis. Jeigu vyksta kontaktų paieška tada, kai tie žmonės pilnai visus apkrėtė ir mes kalbame apie trečią, ketvirtą, penktą dieną, tai toks darbas yra beprasmis“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Mes turime pasiekti tokius darbo metodus, kad būtume proaktyvūs pirmąsias 36-48 valandas“, – pridūrė jis.

Ministrų kabinetas sekmadienį sugriežtino karantino ribojimus ir pratęsė jį iki kitų metų sausio 31 dienos.

Nuo trečiadienio šalyje bus uždarytos parduotuvės, prekiaujančios ne maisto prekėmis, tačiau galės veikti vaistinės, veterinarijos, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvės.

Švietimo įstaigos dirbs nuotoliniu būdu, tačiau darželiai turės priimti vaikus, jei jų tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Nuo trečiadienio taip pat bus draudžiama išvykti už savo savivaldybės ribų, nebent vykstama į darbą, laidotuves, dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje. Šis draudimas galios iki sausio 3 dienos.

2020 12 13 19:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt