pirmadienis, sausio 17 d.
A. Dulkys: didžioji dauguma sveikatos paslaugų dar gali būti teikiamos
BNS
Fotobankas
Arūnas Dulkys

Daugėjant hospitalizuojamų COVID-19 pacientų didžioji dalis kitų sveikatos paslaugų dar gali būti teikiamos, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis ketvirtadienį su penkių koordinuojančių ligoninių atstovais aptarė tolesnius veiksmus, augant ligoninėse gydomų sergančiųjų skaičiams.

„Šiandien galiu patikinti, kad pagal tai, kokius turi nacionalinė sveikatos apsaugos sistema išteklius, gyventojams sveikatos paslaugos dar gali būti teikiamos visa pagrindine, didžiąja dalimi. Bet tam mums reikia kartu organizuoti darbą“, – žurnalistams po susitikimo sakė ministras.

Pasak jo, su ligoninių vadovais buvo tartasi, kaip būtų galima suvienyti išteklius ir centralizuotai reaguoti į susiklosčiusią situaciją. Apsikeitus pasiūlymais, toliau apie tai planuojama kalbėtis kitą savaitę.

„Suvieniję visas savo organizacines pajėgas, tai reiškia, visus regionus kartu, mes esame pajėgūs dar užtikrinti visų pagrindinių paslaugų teikimą, bet tam reikia, kad regionas veiktų ne vienas atskirai, bet būtų naudojami visi organizaciniai žmonių ir visi kiti ištekliai kartu“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė, kad šiuo metu dar yra panaudoti ne visi vidiniai sveikatos sistemos ištekliai.

Pasak ministro, tarp pasiūlymų buvo svarstoma paskutines kelias dienas pacientus perkelti iš pagrindinės įstaigos gydyti į reabilitacijos ligonines. Taip pat svarstoma, kad Lietuvos mastu galėtų veikti mobilios grupės tarp regionų, kurios padėtų tiems regionams, kuriuose situacija sudėtingiausia, aktyviau galėtų vykti personalo bendradarbiavimas.

„Sistemoje šiandien mes turime tokių įstaigų regionų mažesnių, kurios šiuo metu nėra užkrautos ir jos galėtų priimti dalį ligonių, o tada kažkurioms nereikėtų stabdyti paslaugų. Čia yra sveikatos vadybos klausimas, ko mes iki šiol stokojome, šiandien su vadovais sutarėme“, – kalbėjo A. Dulkys.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1690 COVID-19 sergančių žmonių, 154 iš jų – reanimacijoje.

Dėl Vilniaus regione itin išaugusio COVID-19 pacientų skaičiaus, kelios ligoninės turėjo stabdyti planines terapines paslaugas, sustabdyta kai kurių skyrių veikla.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 21 19:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt