penktadienis, spalio 22 d.
A. Dulkys: jei pasieksime 200 ligonių reanimacijoje ribą, gydytojams teks rinktis, kieno gyvybę gelbėti
BNS
Fotobankas
Reanimacijos skyrius

Vilniaus medikai kovoja dėl sunkia COVID-19 forma susirgusio paauglio gyvybės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ragindamas nepasiskiepijusius susimąstyti.

„Šiuo metu Vilniuje reanimacijoje guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septintą parą. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14 metų, jis nepasiskiepijęs, jis užsikrėtė nuo savo artimųjų, savo namuose“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė ministras.

„Tiesiog kiekvienas asmeniškai susimąstykime. Čia yra atsakymas visiems: ir verslams, ir darbdaviams. Yra daugybė dar ir verslo organizacijų, kuriose darbuotojai yra mažai pasiskiepiję. Man atrodo, gal įsiklausykime į tas istorijas ir darykime išvadas“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, ligoninės šiuo metu yra vieta, kur situacija dėl koronaviruso yra įtempčiausia.

„Šiuo metu turime per tūkstantį covid ligonių ir reanimacijose – per šimtą. Manau, kad jeigu pasieksime apie 200 ligonių reanimacijose, nuo to momento prasideda situacija, kai gydytojams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti, o kieno jau nebe“, – įspėjo ministras.

Ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis, nuo COVID-19 ligoninėse gydomų pacientų skaičius šiuo metu siekia 1014, reanimacijoje gydoma 116 pacientų. Palyginti su ankstesne para žmonių ligoninėse padaugėjo dviem dešimtimis.

Vis dėlto A. Dulkys akcentavo, kad šiuo metu situacija ženkliai skiriasi nuo tos, kurią Lietuvoje matėme prieš metus, kai buvo ribojama gerokai daugiau paslaugų, o ligoninėse teko stabdyti ir būtinąją pagalbą.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad veikia visi verslai, teikiamos visos paslaugos, veikia švietimo sistema. Noriu pasakyti, kad jau, matyt, visi užmiršome, kaip praėjusių metų vėlyvą rudenį–žiemą buvo praktiškai sustojusi visa skubioji pagalba, sirgo didžioji dalis sveikatos apsaugos sistemos žmonių“, – priminė ministras.

Jis dėkojo medikams, kad šie pasiskiepijo, taip užtikrindami sklandų medicinos sistemos veikimą.

„Taip, mes turime faktų, kad jau regionuose yra stabdomos kai kurios paslaugos, tačiau skubioji pagalba taip, kaip buvo sustojusi praeitą vėlyvą rudenį–žiemą, tebėra teikiama ir teikiama dėl to, kad medikų bendruomenė pasiskiepijo“, – kalbėjo A. Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė šią savaitę užsiminė apie galimą naujo karantino režimo paskelbimą. Anot jos, to reikėtų norint įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

Vyriausybė prie svarstymų dėl naujo karantino įvedimo turėtų grįžti kitą savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 23 18:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt