penktadienis, birželio 5 d.
A. Kubilius: „Lietuva tolerantiška“
tiesa.com

Premjeras mano, kad Lietuva tolerancija prilygsta Skandinavijai, tačiau teigia, kad pats seksualinių mažumų eitynėse „tikrai nedalyvaus“.

Kalbėdamas apie Kovo 11-ąją surengtas eitynes, kuriose daugiau nei 500 nacionalistiškai nusiteikusių jaunuolių skandavo „Lietuva lietuviams“, premjeras Lietuvos radijui teigė, kad Lietuva yra tokia pat tolerantiška kaip Norvegija.
 
„Tikrai negaliu pasakyti, kad man patiktų šūkiai „Lietuva lietuviams“, tačiau nežinau, ar juos skandavo visos eitynės, ar keli tų eitynių dalyviai“, – apie Lietuvių tautinio centro (LTC) organizuotas eitynes kalbėjo Premjeras.
 
Pasak A. Kubiliaus, nors leidimo šiai eisenai yra prašęs Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kazimieras Uoka, jos nieko bendra neturi su pačia Tėvynės sąjunga.
 
„Tos eitynės nieko bendra neturi su Tėvynės sąjunga. Kazimieras Uoka ten dalyvavo kaip asmuo, čia jo asmeninis reikalas“, – sakė premjeras.
Jis pridūrė, kad Lietuva yra tokia pat tolerantiška valstybė, kaip ir Šiaurės šalys – Norvegija ar Danija.
 
Tačiau kalbėdamas apie Vilniuje gegužę rengiamas seksualinių mažumų eitynes „Už lygybę“, kuriose dalyvauti pažadėjo ir Švedijos Europos Sąjungos (ES) reikalų ministrė Birgitta Ohlsson, A. Kubilius teigė, kad jose tikrai nedalyvaus.

2010 03 25 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt