šeštadienis, balandžio 10 d.
A. Maldeikienė kaltina R. Karbauskį priekabiavimu
Alfa.lt

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė apkaltino šešėlinės Vyriausybės premjerą Ramūną Karbauskį priekabiavimu prie Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus. Anot politikės, savo skundą ji perdavė Lietuvos Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.

„Kaltinu Ramūną Karbauskį priekabiavimu. Šiandien kreipiausi į Lietuvos Lygių galimybių kontrolierių, prašydama įvertinti pono R. Karbauskio elgesį, nes turiu rimtą pamatą teigti, jog jo palaikoma akcija bei viešumoje nuolat kartojamos prieš Seimo narį Tomą Raskevičių nukreiptos mintys atitinka Lietuvos Lygių galimybių įstatymo 2 str. 7 d. numatytą priekabiavimą dėl lytinės orientacijos“, - penktadienį „Facebook“ pranešime rašė A. Maldeikienė.

Aistros dėl Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko atstatydinimo nerimsta jau kelis pastaruosius mėnesius. „Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis atvirai palaiko visuomenininkų akciją, kuria siekiama T. Raskevičių pašalint iš komiteto pirmininko pareigų.

„T. Raskevičius yra kompetentingas, darbštus Seimo komiteto pirmininkas. Jo formuojamos darbotvarkės apima platų žmogaus teisių klausimų ratą. Žinant, kokią panieką, neapykantą iš kai kurių save krikščionimis vadinančių žmonių patiria T.Raskevičius ir kiti LGBT žmonės, keista tik tai, kad per jo vadovavimo komitetui laikotarpį LGBT bendruomenės klausimai svarstyti tik vieną kartą. Ir to karto užteko, kad jis būtų žeminamas.

Faktai rodo, priekabiauja R. Karbauskis tik todėl, kad T. Raskevičius yra LGBT bendruomenės narys. Ir tai pažeidžia įstatymą“, - piktinasi A. Maldeikienė.

Primename, kad akciją prieš Žmogaus teisių komiteto pirmininką organizavę visuomenininkai vasario 23 dieną parlamento vadovei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė virš 300 tūkst. parašų, dėl T. Raskevičius atleidimo iš užimamų pareigų.

Ketvirtadienį Seimo pirmininkei buvo įteikta daugiau nei 400 000 parašų, palaikančių T. Raskevičių. Jų rinkimą organizavo visuomenės veikėjas Andrius Tapinas.

2021 03 05 13:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt