šeštadienis, gegužės 21 d.
A. Širinskienė apibendrino pirmuosius Seimo metus: taip save gerbiantys parlamentai paprastai nesielgia
Alfa.lt
Fotobankas
A. Širinskienė

Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos narė Agnė Širinskienė apibendrino pirmuosius šio Seimo kadencijos metus. Jos požiūriu, metai pasižymėjo vertybiniais karais, susipriešinimu su prezidentu, priverstine vakcinacija, pozityvių pasiekimų A. Širinskienė įžvelgia nedaug.

„Atrodytų, toks iššūkių metas būtų reikalavęs išskirtinio Seimo susitelkimo ir atsakomybės. Įvyko atvirkščiai. Jaunieji koalicijos partneriai laisviečiai Seimą pavertė nuolatiniais „pokyčiais po pokyčių“, kai į galvą trenkus pergalės rinkimuose įkarščiui prisižadėjo viską – partnerystę, narkotikų dekriminalizavimą – priimti per pirmąsias 100 dienų“, – savo feisbuko paskyroje rašo Seimo narė.

A. Širinskienės nuomone, metai išsiskyrė ypatingu susipriešinimu su prezidentu G. Nausėda: „Aš čia ne tik apie tai, kad per vieną dieną atmesti trys veto, net ne apie bandymą jį išstumti iš Europos Vadovų Tarybos ar pakeisti Prezidento rinkimų tvarką, išsirenkant konservatorių „kišeninį“ prezidentą Seime. Susipriešinimo metus lydėjo ir išskirtinis konservatorių žodynas, kurį bendrai paėmus yra gėda pakartoti, ir picų nešiojimas į prezidentūrą. Taip save gerbiantys parlamentai paprastai nesielgia.“

Feisbuke ji rašo, kad šio Seimo kadencijos „pirmieji metai yra pažymėti ir priverstinės vakcinacijos žyme“, kurie užaugino kartą žmonių, kurie net ir ateityje bijos skiepytis.

„Matant mokslinius tyrimus apie imuniteto pasus kitose šalyse, pasitvirtino patys blogiausi nuogąstavimai: galimybių pasas, kurio žmogaus teises kartais nuneigiantys ribojimai net nebuvo atnešti tvirtinti Seimui, pasirodė nesąs efektyvus ir sukėlė priešingą efektą – užaugino ištisą kartą žmonių, kurie ir ateityje bijos vakcinuotis“, – įraše teigia A. Širinskienė.

Seimo narė sako, kad per šiuo metus Seimas priėmė ir kelis esminius, pozityvius sprendimus, gailėjosi, kad jų itin nedaug.

„Pasiektas partijų susitarimas dėl švietimo. Jame įtraukta ir daug opozicinių partijų pasiūlymų, o, kas ypač svarbu, ir konkretūs rodikliai bei siekiniai. To susitarimo nepavyko pasiekti praėjusioje kadencijoje, džiugu, kad tiek metų brendęs sutarimas pagaliau buvo pasiektas dabar.

Svarbus ir principinis visų parlamente esančių partijų sutarimas saugoti valstybės sieną nuo hibridinės atakos grėsmių, dėl ko galiausiai buvo paskelbta ir nepaprastoji padėtis. Svarbios ir pozityvios, vakcinaciją skatinančios, iniciatyvos, skirtos senjorams“, – rašoma LVŽS frakcijos narės feisbuko įraše.

...

2021 11 12 18:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt