pirmadienis, spalio 18 d.
A. Širinskienė: balsavimas EP parodė, kad socialdemokratai yra dar viena liberali partija
Goda Košinskytė
Fotobankas
A. Širinskienė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė nesmerkia savo partijos kolegų Europos Parlamente (EP), kurie susilaikė balsuojant dėl LGBT asmenų teisių ir jų santuokos bei partnerystės pripažinimo, tačiau stebisi itin liberaliu socialdemokratų požiūriu.

Antradienį EP buvo balsuojama dėl rezoliucijos, kurioje raginama LGBT asmenų santuoką ar partnerystę, sudarytą vienoje iš ES valstybių, bendrai pripažinti ir kitose šalyse.

Tvirtą nepritarimą rezoliucijai išreiškė tik Lietuvos lenkų rinkimų akcijos partijos atstovas Valdemaras Tomaševski bei Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

Tuo tarpu susilaikė konservatoriai bei LVŽS atstovas Bronis Ropė, balsavime nedalyvavo Stasys Jakeliūnas.

Savo bendrapartiečių nuosaikią poziciją A. Širinskienė sako uprantanti ir pateisinanti. „Buvo labai akivaizdžiai pasakyta, kad yra nepritarimas“. Susilaikymas ar balsavimas prieš, politikės požiūriu, turi vienodą vertę.

„Manau, kad tai yra nuoseklu, žinant ir tą politiką, kurią vykdo mūsų partija Lietuvoje ar Seime ar savivaldos lygmeniu“, – aiškino A. Širinskienė.

LVŽS atstovę labiau nustebino socialdemokratų išreikštas palaikymas rezoliucijai: „Balsavime socialdemokratai parodė, kad jie yra dar viena liberali partija, ką mes jau seniai kalbame matydami jų balsavimus Lietuvoje.“

Plačiau apie balsavimo rezultatus skaitykite čia.

2021 09 16 15:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt