šeštadienis, gegužės 8 d.
A. Širinskienė: Vilniaus mėtymasis dėl vakcinavimo liudija dabartinės valdžios neįgalumą
Alfa.lt

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sukurtos šešėlinės Vyriausybės atstovė Agnė Širinskienė sukritikavo Vilniaus miesto savivaldybės skiepijimo planą – „yra mėtomasi nuo vieno dalyko prie kito“. Tiesa, šešėlinė teisingumo ministrė įsitikinusi, kad vienų amžiaus grupių išbraukimas ir kitų įrašymas nėra savivaldybės kaltė, esą kalčiausia šioje situacija yra Vyriausybė bei Sveikatos apsaugos ministerija, kuri vis dar nėra sudariusi aiškios vakcinavimo strategijos.

„Vyresnio amžiaus žmonėms ta rizika turėti komplikacijų nuo koronavirusinės infekcijos yra gan didelė, tačiau tas mėtymasis nuo vieno dalyko prie kito rodo ne tiek Remigijaus Šimašiaus problemas, kiek gilesnes problemas valstybėje. Pas mus išvis nebuvo sukurta jokia vakcinavimo strategija. Mes, kaip šešėlinė Vyriausybė, dar prieš gerus porą mėnesių sakėme, kad, jeigu nepavyksta kurti tos strategijos, gal tada reikėtų paimti ir tiesiog kopijuoti ją iš kitų šalių“, – Alfa.lt teigė A. Širinskienė.

„Šiek tiek vienus paskiepijam, paskui bėgam prie kitų“

Anot Seimo narės, Vyriausybei pateikus aiškų vakcinavimo planą būtų daug lengviau įgyti visuomenės pasitikėjimą šiuo klausimu.

„Pavyzdžiui, Airijoje, kuri netgi yra šiek tiek panaši į Lietuvą ir teritorijos dydžiu, ir panaši sveikatos sistemos struktūra, yra nuoseklus skiepijimo planas. Jie jį jau turėjo pasiruošę nuo gruodžio mėnesio, tai mes ir siūlėme pasinaudoti juo, ten buvo ir prioritetinės grupės išskirtos jau tada, o mes tik dabar prie to einame, ir tai apgraibomis.

Ministerija tuo metu tiesiog nereagavo į mūsų pastabas, o dabar, kai tos sistemos nėra, taip ir vyksta, kad šiek tiek vienus paskiepija, paskui bėga prie kitų. Dar kokie teismai parašo laiškus, tada ministerija skuba skiepyti teisėjus, tuomet atsiranda Seimo iniciatyva, tuomet jau puola Seimo narius skiepyti. O tada jau supranta, kad mokytojai liko, ir taip toliau, na tai tas mėtymasis nėra gerai“, – piktinosi šešėlinė teisingumo ministrė.

Vyresnio amžiaus žmones skiepyti svarbiau nei mokytojus ar pareigūnus

Vilniaus miesto savivaldybė dar sekmadienį paskelbė, kad nuo pirmadienio popietės prasidės nauja registracija ir „Pfizer“ vakcina galės skiepytis 55–64 metų vilniečiai, tačiau pažadas liko neištesėtas.

„Patys žmonės pasimeta, jie nežino, ko laukti. Kai nuvažiuoji į regionus ir pasišneki su žmonėmis, tikrai daug žmonių, net ir tų esančių rizikos grupėse, nežino, kada bus paskiepyti, nes jie mato tą nuolatinį mėtymąsi ir vis papildomų naujų grupių įtraukimą į sąrašą.

Čia nėra tik Vilniaus problema, čia, matyt, yra tik iliustracija, kas apskritai bendrai Lietuvoje vyksta. Juk natūralu, kad vyresnio amžiaus žmones reikia skiepyti, juos skiepyti svarbiau nei mokytojus ar pareigūnus, kuriems dėl jauno amžiaus komplikacijų rizika yra mažesnė. Tad tas mėtymasis ir aiškaus plano nebuvimas tikrai neprideda žmonėms pasitikėjimo“, – Alfa.lt sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė.

Registruotis kviečiamos grupės gali keistis ir dažniau

Nuo vakar sostinės savivaldybės puslapyje teigiama, kad šiuo metu skiepytis nuo COVID-19 gali registruotis gyventojai, kuriems yra daugiau nei 65 metai, švietimo sistemos darbuotojai, diplomatai, sergantieji lėtinėmis ligomis, socialinių paslaugų teikėjai bei psichiatrijos klinikų ligoniai.

„Kviečiame nuolat sekti svetainę, nes registruotis kviečiamos grupės gali keistis ir dažniau – tikimės 55–64 metų amžiaus grupę įtraukti jau artimiausiomis dienomis. Mūsų tikslas – pirmiausia apsaugoti vyriausius asmenis ir kartu spręsti vakcinacijos tempo klausimą“, – rašoma Vilniaus savivaldybės puslapyje. 

2021 04 13 11:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt