antradienis, rugpjūčio 9 d.
A. Tapinas renka lėšas teismui prieš „šmeižtą“ skelbiančius veikėjus, laimėtų bylų kompensacijas skirs Ukrainai
Alfa.lt
Alfa.lt/BNS Foto
Rūta Janutienė, Remigijus Žemaitaitis, Andrius Tapinas, Ignas Vėgėlė, Artūras Orlauskas

Visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas feisbuke pasidalijo žinia, kad prašo aukoti pinigus teismui prieš „šmeižtą“ skelbiančius veikėjus dėl paramos Ukrainai suteikimo. Tarp galimų kaltininkų skamba Rūtos Janutienės, Artūro Orlausko, Remigijaus Žemaitaičio, Igno Vėgėlės, Algimanto Rusteikos pavardės. Laimėtų bylų pinigus arba aukų perviršį A. Tapinas žada paaukoti Ukrainai.

Šeštadienį Seimo narys R. Žemaitaitis feisbuke paskelbė, kad A. Tapinas ir komikas bei 1K fondo įkūrėjas Olegas Šurajevas galimai „suka varkes“ ir vagia Lietuvos gyventojų paaukotus pinigus Ukrainai.

„Vien nuo dronų nusukti 10 000 eurų! Susisiekus su prekybininku ir paklausus, jeigu pirkčiau 20 vnt., tai kaina sakė būtų 1 vnt. 1700. 20 x 1700 = 34 000 eurų. TAI SAU NUO JŪSŲ SUAUKOTŲ PINIGŲ PASIVOGI 16 000 eurų! – feisbuke rašė R. Žemaitaitis. – Gal vyrukai dėl ramybės nurodykite, kas pardavėjas, kokia specifikacija ir pan. Tada bus galima patikrinti.“

O. Šurajevas po šiuo įrašu sureagavo itin aštriai: „Dėl tavo pi**elinimo eisim 100 proc. teisiniu keliu ir turėsi vartytis, kad „čia buvo nuomonė“, nes esi melagis, kuris tiesiog pažiūrėjo internete kainas ir net nesupranti, kame esmė, juolab mano fb postas nėra ataskaita, fb mes nurodom plius minus planą, ką perkam, nes dažnai sandėliuose nebūna daug daug daiktų ir keičiam į kitus dalykus.“

A. Tapinas taip pat sureagavo į šį įrašą. „Žemaitaitis kalba apie 5 dronus Severodonecko gynėjams. Pirmas melas – Laisvės TV tų dronų nepirko, o tiesiog prisidėjo prie "Blue / Yellow" prašymo kuo greičiau surinkti pinigus ir pervedė 50 000 eurų. Antras melas – dronų kainos. "Blue / Yellow" labai aiškiai pasakė, kad Severodoneckas „prašo 5 vnt. DJI Matrice 300 RTK, su termovizoriais, jų bendra kaina – apie 120 000 Eur“, – paaiškino žurnalistas.

Jis taip pat atskleidė ir kitus veikėjus, kurie Laisvės TV ir patį visuomenininką užpylė „nežmoniška purvo ir šmeižto lavina“.

Tai – R. Janutienė ir A. Orlauskas dėl organizuoto grivinų keitimo, Šeimų sąjūdžio vienas iš lyderių A. Rusteika, kuris tikino, kad „nusukami“ pinigai nuo Ukrainai perkamo „Bayraktaro“, bei tai, kad A. Tapinas pinigus „pralošinėja“ Las Vegaso pokerio turnyre. Prie šio kaltinimo prisidėjo ir teisininkas I. Vėgėlė. Paskutinis lašas buvo R. Žemaitaičio išstojimas su „sukamomis varkėmis“, kai prašoma aukoti daugiau nei reikia.

„Ir manau, kad jau atėjo metas. Vien tik paneigimais ir atsiprašymais chebra neatsipirks, jie nuosekliai mėgino sunaikinti tiek mano, tiek Laisvės TV reputaciją, pakenkti renkant finansinę paramą Ukrainai, jų melas pasiekė didelę auditoriją, todėl ir neturtinė žala turėtų būti nevaikiška“, – tvirtino A. Tapinas feisbuke.

Visuomenininkas pabrėžė, kad prašo aukoti pinigus teisminiams procesams, kuriuos laimėjus, pinigai atitektų Ukrainai. Jeigu aukų būtų surinkta per daug – jie taip pat atitektų agresiją patiriančiai šaliai.

2022 07 18 13:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt