ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
A. Veryga apie A. Dulkio kandidatūrą vadovauti SAM: toks žmogus praverstų, bet ne šiuo metu
BNS

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad buvęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys praverstų sveikatos sistemai, tačiau ne šiuo metu.

„Ką aš galiu vertinti? Keistas man pasirinkimas, jeigu tikrai tai yra teisybė, nes dabar turbūt ne audituoti sistemą reikia. Dabar bus labai karštas metas“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį sakė A. Veryga.

„Šiaip, aišku, tikrai žmogus, kuris turi tokią patirtį Valstybės kontrolėje, labai praverstų sveikatos sistemai, bet vargu ar šitame momente“, – pridūrė jis.

Kandidatė į ministro pirmininko pareigas Ingrida Šimonytė trečiadienį pranešė, kad sveikatos apsaugos ministru bus siūlomas A. Dulkys.

„Mano pasirinkimas susijęs su situacija, kuri yra šiuo metu, taip pat su sisteminėmis problemomis sveikatos apsaugos srityje. Aš manau, kad A. Dulkys sukaupęs gerą patirtį būdamas valstybės kontrolieriumi, gerą išmanymą apie sistemines problemas“, – teigė I. Šimonytė.

Parlamentarė kandidatus pristatė po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda. Ji sakė, kad dėl šių kandidatūrų galutinio sutarimo su prezidentu dar nėra.

A. Veryga teigė negalintis spręsti, koks žmogus yra tinkamiausias užimti šiuo metu jo einamas pareigas.

„Čia ne mano kompetencija spręsti. Juo labiau aš neturiu nei tokios galios, nei galiu siūlyti. Bet manau, kad tikrai reikėtų žmogaus, kuris suprastų sistemą, kuriam nereikėtų gal mokytis. Nors man ir atrodė, kad sistemoje dirbau, bet man tikrai reikėjo ne mažiau kaip pusės metų įprastinėmis sąlygomis susipažinti, susiburti komandą, kad komanda pradėtų tinkamai veikti“, – sakė jis.

„Tai yra tikrai labai, labai sudėtingas laikas. Ne atsitiktinai būdavo tos 100 dienų, per kurias tradiciškai net nekritikuojama būdavo Vyriausybė. Tai vis tiek visi gi suprantame, kad žmonės yra žmonės – reikia suprasti, įeiti į tam tikrą temą. Tai žmogui, atėjusiam iš šono, net ir pačią sistemą suprasti nebus labai paprasta“, – kalbėjo laikinasis ministras.

A. Veryga pridūrė, kad „jeigu bus toks pasirinkimas, tai žmogus turės dirbti“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 18 14:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt