penktadienis, spalio 30 d.
A. Veryga apie gydomus nuo koronaviruso: esame įpusėję kelią į planinių paslaugų mažinimą
Alfa.lt

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse užimta kiek daugiau nei trečdalis COVID-19 rezervo lovų, sako Sveikatos apsaugos ministras Aurelijos Veryga. Anot jo, tai jei bus užimta dar tiek pat, teks riboti planines paslaugas.

„Turime užimtus 35 procentus mūsų vadinamų COVID-19 rezervo lovų ir esam esame įpusėję kelią, kurį nuėjus būtų taikomos tam tikros priemonės, susijusios su gydymo įstaigų veiklos apribojimu“, – kalbėjo ministras.

„Jei pasieksime 70 procentų, tikrai pradės įsijunginėt mechanizmai dėl tam tikrų planinių paslaugų ribojimo, mažinimo, nes turėsime užtikrinti stabilų veikimą įstaigų, kad jos nebūtų perpildytos“, – pridūrė jis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenims, šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 135 žmonės, aštuoni iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma keturiems žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 42 asmenys.

Pasak A. Verygos, pusę ligoninėse nuo koronaviruso gydomų pacientų sudaro užsikrėtusieji iš Šiaulių regiono.

„Galime pastebėti, kad daugėja pacientų, kuriems reikalinga deguonies terapija. Tačiau reanimacijoje esančių ir ypač tų, kuriems reikalinga plaučių ventiliacija, skaičius nėra kažkaip drastiškai augantis“, – teigė jis.

„Tą pacientų su deguonies terapija skaičiaus augimą galime paaiškinti tuo, kad patys medikai pačią deguonies terapiją aktyviau taiko, kartais – kaip tam tikrą prevencinę priemonę, norint išvengti didesnių pasekmių“, – pridūrė ministras.

Kaip penktadienį BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos gydymo įstaigose iš viso yra 401 lova, skirta koronavirusu sergantiems pacientams. Iš jų 90 yra Vilniuje, 57 – Kaune, 98 – Klaipėdoje, 66 – Šiauliuose ir 90 – Panevėžyje.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 4956 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2378 asmenys, 2466 – pasveiko.

Nuo koronavirusinės infekcijos mirė 94 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 19 užsikrėtusiųjų.

2020 10 02 20:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt