penktadienis, rugpjūčio 14 d.
A. Veryga: daugiau profilaktinių tyrimų šią savaitę planuojama šešiose savivaldybėse
BNS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, jog šią savaitę profilaktinių tyrimų daugiau bus atliekama šešiose savivaldybėse, kur sergamumas koronavirusu viršija šalies vidurkį: Vilniaus mieste ir rajone, Lazdijuose, Ignalinoje, Šalčininkuose ir Skuodo rajone.

„Tose savivaldybėse ir planuojama daugiau testuoti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė A. Veryga.

Pasak jo, tokia tvarka profilaktiniai tyrimai nuo šiol bus organizuojami kas savaitę.

„Pirmadieniais bus skelbiamas ir dar vienas sąrašas – tai bus sąrašas savivaldybių ir tas sąrašas bus susijęs su profilaktiniu ir tiksliniu testavimu. Savivaldybėse, kurių ligos sergamumo vidurkis viršys Lietuvos vidurkį, tose savivaldybėse bus intensyviau testuojama, tiesiog daugiau bus imama mėginių, daugiau bus tikslinio testavimo“, – sakė ministras.

Pasak A. Verygos, manoma, jog šiose savivaldybėse yra didesnė ir besimptomių atvejų tikimybė.

„Ta aukšta ir žema rizika savivaldybių dėl to ir yra išskirta, kad ten, kur yra daugiau simptominių atvejų, logiška, matyt, tikėtis, kad daugiau turėtų atsirasti ir besimptomių“, – sakė jis.

Ministras priminė, jog tai nebus vienintelis atliekamas tikrinimas: tebebus testuojami, pavyzdžiui, į ligonines guldomi asmenys.

„Tam tikras besimptomių asmenų testavimas išlieka visoje Lietuvoje“, – sakė A. Veryga.

Nuo šio pirmadienio tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką: profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje.

Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.

Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu.

Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 01 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt