penktadienis, rugsėjo 18 d.
A. Veryga per atostogas tobulino savo karinius įgūdžius
Alfa.lt

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalį savo atostogų praleido Bazinio šaulio įgūdžių kurse Rukloje ir savaitę gyveno kareivinių režimu.

Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės organizuotame Bazinio šaulio įgūdžių kurse ministras mokėsi rikiuotės, išklausė paskaitą apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją ir struktūrą, mokėsi topografijos teorijos, orientuotis nepažįstamoje vietovėje, patrulio bazės įkūrimo, maskuotės, taktikos, taktinės medicinos, sužeistųjų išgabenimo iš mūšio lauko ir kitų bazinių dalykų, kuriuos turi žinoti šaulys.

„Savaitė baziniame šaulio įgūdžių kurse praėjo kaip viena diena. Pirmas žodis, kuris ateina į galvą, norint apibūdinti tai, ką teko patirti, – ypatinga“, – įspūdžiais dalijosi savo „Facebook“ profilyje A. Veryga.

Ministras taip pat išklausė paskaitą apie taiklaus šaudymo principus ir išsilaikė ginklo valdymo testą, savo taiklumą išbandė šaudykloje kovinio šaudymo pratybose iš AK4 automatinio šautuvo.

Bazinio šaulio įgūdžių kurse Rukloje dalyvavo 53 šauliai, kurie atvyko iš Vilniaus, Tauragės ir Kauno.

„Visų dalyvavusiųjų motyvacija tikrai nepaprasta, nes šauliai į šį kursą atvyksta savo atostogų ir asmeninio laiko sąskaita. Šis laikas skiriamas tam, kad vis didesnė sąmoningos visuomenės dalis būtų pasirengusi aktyviai ginti mūsų šalį“, – ministras rašė savo „Facebook“ profilyje.

Kurso pabaigoje šauliai laikė teorijos žinių patikrinimą ir turėjo įveikti naktinį žygį, įsirengti patrulio bazę, pademonstruoti viso kurso metu įgytas žinias. Įveikusiems visus iššūkius šauliams įteikti Bazinio šaulio įgūdžių kurso pažymėjimai.

2020 08 04 13:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt