trečiadienis, gegužės 27 d.
A. Veryga: svarstoma švelninti karantino sąlygas asmeniniams renginiams
BNS

Vyriausybės trečiadienį svarstys galimybę švelninti karantino sąlygas asmeniniams renginiams ir šventėms, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Bus svarstomi Vyriausybėje trečiadienį tam tikri siūlymai dėl asmeninių renginių ir švenčių. Pirmiausia, kalbama bus apie tam tikras atviras erdves, ne uždaras erdves, nustatant tam tikrus reikalavimus“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Vis dėlto A. Veryga rekomenduoja tokias šventes atidėti.

„Kviesčiau ir raginčiau labai neskubėti, prisiminkim, kad šiuo atveju kalbam apie šeimos šventes, kur dažnu atveju, matyt, nesusilaikys apsilankyti ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra rizikos grupėje“, – sakė jis.

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė sušvelnino karantino sąlygas ir nuo gegužės 18 dienos leido renginius lauke, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių, o vienam dalyviui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas bei ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 30 dienos leisti renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, ribojant dalyvių skaičių iki 30 asmenų, nustatant jau anksčiau minėtus reikalavimus plotui bei atstumui tarp dalyvių.

Praėjusį ketvirtadienį teisingumo ministras Elvinas Jankevičius atšaukė nurodymą, kad registruojant santuokas gali dalyvauti ne daugiau kaip penki žmonės.

Konkrečius apribojimus turi nusistatyti patys civilinės metrikacijos skyriai, jie įpareigoti užtikrinti saugų atstumą tarp žmonių. 

Dėl koronaviruso plitimo karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo kovo 16 dienos. Šiuo metu jis pratęstas iki vasaros pradžios.

Sprendimas dėl restoranų atidarymo gali būti jau netrukus

Restoranai, kavinės ar barai gali būti visiškai atidaryti dar galiojant karantinui, sako sveikatos apsaugos ministras. Pasak Aurelijaus Verygos, sprendimai turėtų būti priimti artimiausiu metu.

„Dėl galimybės valgyti jau viduje kavinių, restoranų ir barų, matyt, kad artimiausiu metu toks sprendimas bus svarstomas ir tikrai nebus laukiama karantino pabaigos. Bet dar nėra suderinti nei reikalavimai, nei sąlygos, kaip reikėtų ten elgtis. Tikrai yra įvairių pasiūlymų ir svarstymų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Pasak jo, klausimą dar planuojama suderinti su Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei ekspertais.

Dabar šių maitinimo įstaigų veikla leidžiama tik lauke, išlaikant atstumą tarp staliukų ir prie vieno staliuko aptarnaujant ne daugiau kaip du žmones ar vienos šeimos narius.   

Palankiai vertinama galimybė gegužės pabaigoje atnaujinti futbolo čempionatą

Ministras A. Veryga palankiai vertina galimybę gegužės pabaigoje atnaujinti sporto varžybas, tarp jų – ir futbolo čempionatą, pasak ministro, rizika žaisti be žiūrovų nėra didelė.

„Jeigu tai vyksta be žiūrovų, tai tą reikėtų vertinti kaip tam tikrą darbinę veiklą, nes jeigu mes kalbame apie asmenis, kurie bet kokiu atveju būna kartu, kartu treniruojasi, tai, matyt, nėra labai didelio skirtumo, jeigu jie ir varžybas sužais visą laiką prieš tai praleidę kartu“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

„Juo labiau, kad tai yra žinoma grupė, kurią tikrai nesudėtinga yra atsekti, jeigu ir būtų užsikrėtimas, nesudėtinga būtų ją ir izoliuoti. Tik tiek, kad paskiausiai arba vėliausiai bus galvojama apie varžybas su žiūrovais, tad kol tai yra be žiūrovų, tai ta rizika, matyt, nėra labai didelė“, – pridūrė jis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija praėjusią savaitę teigė, kad futbolo federacija šalies čempionatą – A lygą – norėtų atnaujinti gegužės pabaigoje, o šią savaitę dėl sporto varžybų atnaujinimo turėtų spręsti Vyriausybė.

Lietuvos futbolo federacija siūlo futbolo čempionatą A lygą atnaujinti gegužės 23-24 arba gegužės 30-31 dienomis žaidžiant be žiūrovų.

Vėliau – birželį – ketinama prašyti Vyriausybės leisti organizuoti rungtynes dalinai užpildžius stadioną ir laikantis nustatytų 10 kvadratinių metrų ploto vienam žmogui bei dviejų metrų atstumo tarp žmonių reikalavimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 11 15:18
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt