šeštadienis, gegužės 21 d.
A. Verygai siūloma už S. Čaplinsko priverstinę pravaikštą sumokėti iš savo kišenės
Alfa.lt
Fotobankas, Alfa.lt koliažas
Saulius Čaplinskas (kairėje) ir Aurelijus Veryga

Teismui nusprendus, kad atleisdamas Saulių Čaplinską iš pareigų buvęs ministras Aurelijus Veryga buvo neteisus, socialdemokratai vadina šį atvejį „netoleruotinu precedentu“. A. Verygai iš savo kišenės siūloma atlyginti valstybei ir S. Čaplinskui padarytą žalą.

„Specialistų atleidinėjimas iš gyvybiškai svarbių pareigų dėl kritikos valdžiai – tai blogiausia, kas gali atsitikti valstybėje. S. Čaplinsko atvejis – būtent toks. Paskutinę kadencijos minutę A. Veryga, atrodo, negailestingai suvedinėjo sąskaitas. Turime padaryti viską, kad ateityje tokie susidorojimai būtų neįmanomi“, – sako socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Jis pabrėžia, kad profesorius S. Čaplinskas esą yra visuomenės pasitikėjimą pelnęs ekspertas, aktyviai šviečiantis visuomenę COVID-19 pandemijos klausimais net ir po to, kai buvo pašalintas iš pareigų.

„S. Čaplinskas nuolat profesionaliai komentavo COVID-19 temas, nevengdamas kritikuoti prieštaringų tuomečio ministro A. Verygos sprendimų. Blogai, jeigu nepripažįstant klaidų bandoma užčiaupti jas kritikuojančius profesionalus. O už valdžios klaidas mokame visi“, – teigia G. Paluckas.

Spėju, kad valdinius be galvos lengviau šokdinti.

Socialdemokratų nuomone, A. Verygai derėtų ne tik atsiprašyti profesoriaus S. Čaplinsko, bet ir pademonstruoti taurų gestą: pasiūlyti profesoriui susitaikymo kompensaciją, t. y. pinigų iš savo kišenės. S. Čaplinskui priteista per 15 tūkst. eurų išmoka už priverstinės pravaikštos laiką nuo 2020 m. kovo 1 d., kai jam baigėsi nedarbingumas ir ieškovas buvo faktiškai atleistas.

„O dabartinis ministras Arūnas Dulkys turėtų atsikratyti biurokratinės inercijos ir parodyti ministerijos valią grąžinti autoritetingą specialistą į strateginę poziciją. Juk žinome, kad daug ministerijai pavaldžių įstaigų gyvena be galvos – neturi nuolatinių vadovų. Bet gal ministrui tokia situacija patinka? Spėju, kad valdinius be galvos lengviau šokdinti", – įspėja G. Paluckas.

Primename, kad buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro S. Čaplinskas grąžintas į darbą – taip ketvirtadienį nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Teismo vertinimu, ieškovas, būdamas ULAC vadovu bei vykdydamas ministro nurodymus, ėmėsi pakankamų bei protingų ir būtinų priemonių jiems vykdyti. Dėl šių priežasčių ieškovo S. Čaplinsko atleidimas iš darbo pripažintas neteisėtu.

2021 11 05 19:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt