trečiadienis, gegužės 27 d.
A. Verygos ir SAM specialistų nuomonės išsiskyrė: gali ar negali karantino metu vykti asmeninės šventės?
Alfa.lt

Šalyje įvedus karantiną kartu atsirado ir daugybė ribojimų, tarp jų – asmeninėms šventėms. Ilgai aiškinęsi, ar gali, ar vis dėlto negali vykti privačios šventės, renginių organizatoriai susidūrė su dviprasmiška situacija: nors sveikatos apsaugos ministras tvirtina, kad trisdešimties ir daugiau žmonių privatūs susibūrimai negalimi, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai teikia priešingą informaciją.

Į redakciją kreipėsi renginių vedėjas Dainius Palivonas, bandęs išsiaiškinti, ar privačioje sodyboje, kur negali patekti kiti pašaliniai asmenys, laikantis visų saugumo reikalavimų galima vykdyti šventes.

SAM specialistai ir Koronaviruso informavimo grupės atstovai tikina, kad draudimas vykdyti renginius – visai ne draudimas, o rekomendacija. O Aurelijus Veryga spaudos konferencijose kalba, kad jei tokia veikla nebūtina, šventės reikėtų atsisakyti.

„Privačios šventės pagal SAM ir kitus teisės aktus bei galiojančius įstatymus gali vykti. Ir jose nereikia laikytis daugybės reikalavimų, kuriais nuolat bauginate visuomenę. O SAM pateiktos rekomendacijos tėra rekomendacijos. [...] Visi yra už sveikatą ir saugumą, bet neprieštaraukite patys sau ir apsispręskite“, – A. Verygai adresuotame laiške rašė renginių vedėjas D. Palivonas

Alfa.lt vyras atsiuntė susirašinėjimą su valdininkais, kuriame į klausimus apie švenčių rengimą jam aiškiai atsakoma, kad griežtų reikalavimų privačių švenčių metu laikytis nebūtina, jei tik privačioje šventėje neturi galimybės atsidurti pašaliniai asmenys. Ministerijos atstovas taip pat tikina, kad asmeninių švenčių dalyvių skaičius nėra ribojamas, o šventes organizuoti nėra draudžiama.

„Privačiose patalpose ar teritorijose, taip pat ir išsinuomotose, šių reikalavimų laikytis neprivaloma, o tik rekomenduojama, jeigu į jas negali laisvai patekti pašaliniai asmenys, nedalyvaujantys privačioje šventėje“, – rašoma SAM atstovo atsakyme renginių vedėjui.

O A. Veryga spaudos konferencijų metu nevengia pabrėžti, kad jei šventė nėra būtina, jos reikėtų atsisakyti.

„Yra gyventojų, kurie klausinėja apie vestuvių, krikštynų organizavimą, yra žmonių, kuriems tas klausimas aktualus. Norėčiau ir kreiptis į tą visuomenės dalį ir dar kartą priminti, kad bet koks būriavimasis, jeigu jis yra nebūtinas, bet koks susitikimas didesniam skaičiui žmonių, ypač jei atvykstama iš skirtingų vietų ir tai nėra tas pats kolektyvas, kaip darbe, kur žmonės būna nuolat ir bendrauja, šiandien dar nėra pageidautinas. Jei galima išvengti tokių susibūrimų, tikrai rekomenduočiau jų vengti ir atidėti vėlesniam laikui“, – antradienį Seime vykusios spaudos konferencijos metu sakė A. Veryga.

Ministras pabrėžė, kad jei šventės negalima nukelti, norint ją surengti reikėtų pasirūpinti, kad dalyvautų kuo mažiau žmonių – tik artimiausi svečiai.

Ministerijos atstovų atsakymuose renginių vedėjui aiškiai pateikiamos kitokios rekomendacijos: jų teigimu, apie 30 žmonių asmeninės šventės gali vykti. Susibūrime dalyvaujantys padavėjai, vedėjai ir fotografai nelaikomi pašaliniais asmenimis ir taip pat gali būti renginyje.

Trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu nuspręsta, kad kaukių dėvėjimas lauke nebėra privalomas. O patalpose susirinkę asmenys, tarp jų ir švenčių dalyviai bei organizatoriai, kaukes dėvėti privalės.

Trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio metu, švelninant karantiną, buvo nuspręsta nuo gegužės 18-osios leisti susibūrimus, kuriuose dalyvauja iki 30 asmenų ir yra užtikrinamos saugumo sąlygos.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, SAM rekomenduoja, esant galimybei, visas asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – nukelti vėlesniam laikui.

Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis pateiktų rekomendacijų. Visų pirma, organizatoriai turėtų užtikrinti, jog šventėje būtų ribojamas dalyvių skaičius – dalyvautų tik artimiausi svečiai. Taip pat šventėje neturėtų dalyvauti žmonės, kuriems privaloma izoliacija.

Be to, nerekomenduojama dalyvauti ir svečiams, kurie priklauso rizikos grupėms – yra vyresni nei 60 metų amžiaus ir (arba) serga lėtinėmis ligomis. Šventėje negali dalyvauti žmonės, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Pabrėžiama, kad šventės dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat laikytis rankų higienos – jas plauti su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės, naudoti dezinfekavimo priemones.

Vyriausybės sprendimu, karantinas pratęstas iki gegužės 31 d.

2020 05 15 10:01
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt