trečiadienis, gegužės 27 d.
A. Verygos siūlymas parepetuoti mokslo metus piktina tėvus ir pedagogus
Alfa.lt

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pareiškus, kad mokinių grįžimas į mokyklas dviem savaitėms ugdymo procese ypač didelės reikšmės gal ir neturėtų, bet būtų generalinė repeticija prieš rugsėjį, šiuo ministro sumanymu ėmė abejoti pedagogai ir piktintis tėvai. Mokytojai sako, kad mokiniai – ne bandomieji triušiai, o tėvai piktinasi, kad ministrui svarbesnės mistinės repeticijos nei vaikų aplinkos saugumas.

Vilniaus Taikos progimnazijos etikos ir istorijos mokytojas dr. Algis Bitautas pastebi, kad vaikus dėl neaiškaus tikslo norima paversti bandomaisiais triušiais.

„Visų pirma nuskambėjusi frazė „parepetuoti“ iš karto sukelia dviprasmiškus jausmus ir kyla klausimas, ką norėta pasakyti tuo „parepetuoti“. Ką mes čia turėtume repetuoti ir ruoštis galimai antro protrūkio bangai rudenį, ar vaikus paversti kokiais bandomaisiais triušiais? Kai žarstomos tokios frazės, manyčiau, ne tik pedagogų bendruomenė, bet ir daugelis tėvų, globėjų ir visų auginančių vaikus nesuprato, ką turėtų reikšti tokios „repeticijos“. Turėjo būti kartu ir paaiškinimas, ką čia ruošiasi sveikatos apsaugos ministras repetuoti“, – klausimus kelia pedagogas.

Pasak A. Bitauto, šiuo metu viešojoje erdvėje juntamas aiškus nesusikalbėjimas tarp dviejų ministerijų sukelia dar daugiau sumaišties.

„Matyti visiškas komunikacijos nebuvimas tarp dviejų skirtingų ministerijų – Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos. Vieną dieną Algirdas Monkevičius pasako, kad baigsime mokslo metus birželio pirmąją, kitą dieną sako, kad vaikus bus galima vesti į mokyklas, trečią dieną A. Veryga kalba, kad reikėtų repetuoti kažką, nežinia ką. Vakar A. Monkevičius jau vėl sako, kad paliksime direktoriams spręsti. Tai toks kažkoks tų frazių mėtymasis, tai galbūt jie galėtų tiesiog paruošti normalų bendrą pranešimą, kurį būtų galima paviešinti, ir niekam nekiltų jokių klausimų“, – svarsto mokytojas.

Pasak jo, sveikatos apsaugos ministras, siūlydamas repeticijas, neatsižvelgė į ribotas mokyklų galimybes užtikrinti saugų atstumą tarp vaikų ir higienos normų laikymąsi.

„Kaip įsivaizduoju iš mūsų mokyklos perspektyvos, tai nežinau, ką čia ir repetuoti. Patalpos yra tokios, kokios jos yra, nelabai gali sustumdyti tuos stalus, kad užtikrintum visiems saugų dviejų metrų atstumą. Visgi tai yra vaikai, ir tikrai nesužiūrėsi visų, ar jis dėvi kaukę, ar laikosi higienos. Juk vaikai ir palies vienas kitą, ir apsikabins. Tai turėjo būti visas sąrašas, ką čia repetuoti ir kam. Didelis neaiškumas: tai ką čia mes tokiu būdu repetuosime – rudenį? Mes žinome, kaip reikia mokytis, ką čia repetuoti?“ – retoriškai klausia pedagogas.

Pedagogas pastebi, kad sveikatos apsaugos ministras, siūlydamas pamokų repeticijas, neatsižvelgė į kitą aspektą: pernai gerokai darbą pamokose apsunkinusius karščius.

„Kai birželį pliūptelės didieji karščiai kaip pernai, tai aš neįsivaizduoju, kaip su ta kauke išsėdėti ir atlikti deramai savo, kaip mokytojo, pareigas. Ir kalbėti, ir tas kontaktas su mokiniu, juk vis tiek turi patikrinti, ką jie rašo, ir jų klaidas ištaisyti, juk arčiau reikia ateiti. Tai dabar aš būsiu už kažkokio stiklo, ar kaip jie tai įsivaizduoja? Trūksta aiškumo ir konkretumo“, – sako mokytojas.

A. Bitauto nuomone, esant dabartinei situacijai, geriausia išeitimi galėtų tapti, jei mokslo metai gerai besimokantiems moksleiviams baigtųsi birželį, o pedagogai tokiu atveju turėtų galimybę skirti dėmesio ir laiko padėti sunkiau besimokantiems vaikams.

„Atėjimas į mokyklą galėtų būti skirtas susidariusioms žinių spragoms papildyti, galbūt kultūrinėms pažintinėms programoms – paliesti tuos socialiai jautriausius vaikus, kurie galbūt su šeimomis to negali sau skirti. Tokiu atveju mini grupėmis būtų įmanoma dirbti. Būčiau už tą variantą, kad gerai besimokančius galima atleisti nuo to mokslo, nes neįmanoma visų fiziškai sutalpinti, dėmesį skirti tiems, kuriems gyvenime gal nelabai pasisekė. Čia mokykla suvaidintų labai teigiamą vaidmenį ir būtų jais pasirūpinta, galbūt net į kokį vieną kitą muziejų saugiai nukeliauta. Tai būtų nebloga išeitis“, – svarsto mokytojas.

A. Verygos pasiūlymu „parepetuoti“ piktinasi ir tėvai. Tris vaikus – dvejų, septynerių ir penkiolikos metų – auginanti Regina nesupranta tokios iniciatyvos.

„Gyvename visa šeima kartu su mano tėvais ir uošviais dideliame name. Kai buvo pasiūlyta vesti vaiką į darželį, iškart atsisakėme, nes suprantame, kokią riziką tai gali kelti į rizikos grupę patenkantiems namiškiams. O dabar štai taip išeina, kad būsime priversti vyriausiąjį vaiką leisti į mokyklą vien dėl to, kad A. Veryga sugalvojo kažką parepetuoti“, – piktinosi moteris.

Regina pasakoja, kad, prasidėjus nuotoliniam mokymui, šeimai užtruko laiko su tuo apsiprasti, teko pirkti papildomus įrenginius, kad vaikai galėtų tinkamai dalyvauti pamokose.

„Tik kažkaip viskas susigulėjo, nusistovėjo vaikams reikalinga dienotvarkė, ir štai vėl. Gyvename už miesto, vyras dienomis dirba, tai reiškia, kad aš turėsiu vežti sūnų į tas pamokų repeticijas ir parsivežti atgal. O kas tuo metu su pradinuku pamokose dalyvaus? Juk reikia padėti vaikui, paaiškinti, jei ko nesupranta, parodyti“, – sako trijų vaikų mama.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius yra išsakęs siūlymą, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai į mokyklą grįžtų bent dviem savaitėms, pradinukai – nuo gegužės 25 d., o vyresniųjų klasių mokiniai – nuo birželio 1 d.

Jau yra priimtas sprendimas nuo gegužės 18 d. atnaujinti vaikų darželių darbą.

2020 05 14 11:21
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt