pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
A. Zuoko strategija: kaip įtikinti vilniečius trečią kartą išrinkti meru?
Greta Burlėgaitė
BNS
Artūras Zuokas

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas įsitikinęs, kad jo turimos žinios ir kompetencija šiandien būtų itin naudingos Vilniaus miestui ir jo gyventojams. A. Zuokas sako, kad šį kartą stengsis ne žodžiais, o darbais parodyti meilę sostinei. Nors rinkimai įvyks dar tik kitais metais, panašu, kad buvęs meras savo kampaniją pradėjo jau dabar.

„Save laikau vilniečiu, turiu patirties, turiu žinių, kompetenciją ir gerą komandą, kuri yra darbais, o ne žodžiais įrodžiusi, kad myli Vilnių ir gali šį bei tą nuveikti“, – portalui Alfa.lt sakė A. Zuokas.

Gyventojų klausimai ir raginimai skatina priimti tą atsakomybę ir siekti didesnio pasitikėjimo.

Buvęs Vilniaus miesto meras sekmadienio vakarą patvirtino, kad kandidatuos į sostinės vadovo postą per 2023 m. savivaldos rinkimus. Esą prie jo sprendimo prisidėjo ir Vilniaus gyventojų raginimai sugrįžti.

„Žinoma, gyventojų klausimai ir raginimai skatina priimti tą atsakomybę ir siekti didesnio pasitikėjimo. Manau, kad mano žinios ir kompetencija, į kurias vilniečiai per tam tikrą laikotarpį investavo labai daug, šiandien būtų labai naudingos Vilniaus miestui ir jo gyventojams“, – tikino A. Zuokas.

Kaip sakant, šį kartą norėtųsi, kad miestas būtų ne pagal Zuoką, o pagal vilniečius.

Pasak jau du kartus buvusio sostinės vadovo, rinkimų programa jau yra ruošiama, o prie jos rengimo šįkart esą prisideda ir patys sostinės gyventojai.

„Neabejotinai mintis, idėjas ir pasiūlymus Vilniui jau turime, tačiau šioje rinkimų kampanijoje norėčiau, kad ne aš siūlyčiau, o kad patys vilniečiai pasakytų, kokio miesto jie nori ir kokių pokyčių tikisi.

Šiuo metu aš ir mano komanda susitikinėjame su Vilniaus miesto gyventojais. Kalbame su skirtingomis socialinėmis grupėmis, su bendruomenių lyderiais ir šiuo atveju renkame jų idėjas, jų pasiūlymus, kuriuos dėsime į bendrą programą ir tikrai galėsime greitai ir efektyviai įgyvendinti. Kaip sakant, šį kartą norėtųsi, kad miestas būtų ne pagal Zuoką, o pagal vilniečius“, – teigė A. Zuokas.

Ar pavyks trečią kartą užimti sostinės mero postą?

A. Zuokas apie savo šansus kitų metų pavasarį vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose kol kas kalbėti nenori. Pasak jo, vilniečiai patys nuspręs.

„Rinkimai visada yra rinkimai, tad rinkėjai patys spręs. Neabejoju, kad bus kandidatų ir daugiau, tad rinkėjai pasakys savo žodį.

Aš tik galiu pasakyti, kad mes pateiksime gerą komandą, patirtį, žinias ir energiją, kurios mums niekada netrūko, kai yra kalbama apie Vilniaus miesto interesus ir gyventojų reikalus“, – tikino A. Zuokas.

Politikas jau yra buvęs Vilniaus meru. Jis sostinei vadovavo 2000–2007 ir 2011–2015 m.

A. Zuoką kitais metais vykstančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose savo kandidatu į Vilniaus vadovus birželio viduryje pasiūlė partija „Laisvė ir teisingumas“.

Šiuo metu Vilniui antrą kadenciją vadovauja Laisvės partijos atstovas Remigijus Šimašius. Jis yra apsisprendęs dar kartą šio posto nesiekti. R. Šimašius pirmą kartą sostinės meru išrinktas tiesioginiuose merų rinkimuose 2015 m., perrinktas – 2019 m.

2022 07 26 12:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt